زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آخرين اخبار

1398/9/6 چهارشنبهعضو هیات مدیره ومعاون توسعه مدیریت و منابع:
به زودی؛ سامانه تملک اراضی تحت وب راه‌اندازی می‌شود
معاون توسعه مدیریت و منابع در جلسه به روز رسانی سامانه حقوقی گفت: در راستای شفاف سازی امور و دسترسی آسان به اطلاعات کامل حقوقی پروژه‌ها در سراسر کشور، به زودی سامانه تملک اراضی تحت وب راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، صبح امروز جلسه رسیدگی به مسائل پرونده‌های حقوق و به روز رسانی سامانه حقوقی با حضور رییس هیات مدیره، عضو هیات مدیره ومعاون توسعه مدیریت و منابع، معاونان و کارشناسان اداره کل حقوقی و ارزیابی خسارات برگزار شد.
محمد رحمتی در این جلسه با تاکید بر تسریع در به سرانجام رساندن پرونده‌های حقوقی شرکت گفت:‌ در حال حاضر برنامه اصلی ما این است که پرونده‌های حقوقی هرچه سریعتر به سرانجام برسد و در صورتی که شرکت ساخت در هرکدام از این موارد مقصر شناخته شود تمهیدات لازم برای پرداخت‌ها صورت گیرد.
وی اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 1070 پرونده حقوقی بر علیه شرکت ساخت در محاکم قضایی سراسر کشور شامل پرونده تملک و دعاوی پیمانکاران و قراردادی ایجاد شده است و
رحتمی ادامه داد: بیش از 23 میلیارد تومان در قبال 300 فقره پرونده ارزیابی نیز  بدهی شرکت ساخت وتوسعه است که طبق اولویت‌بندی و متناسب با اعتبارات پرداخت می‌شود.
رییس هیات مدیره ریشه‌یابی مشکلات حقوقی را از وظایف کارشناسان این اداره کل دانست و اظهار داشت: بررسی علل شکایات و موضوعات مطرح شده بر علیه شرکت کمک فراوانی در رفع نقایص کاری و در نتیجه کاهش پرونده‌های حقوقی خواهد داشت.
رحمتی در خصوص وحدت رویه پس از انتقال سند به نام دولت افزود: متاسفانه بعضی از احکام صادره توسط مراجع قضایی برای پرداخت خسارت‌های مربوط به پروژه‌های بهره‌برداری شده صادر می‌شود که بدون انتقال سند به نام دولت جمهوری اسلامی ایران است و از نظر حقوقی محل اشکال است و موجب پرداخت‌های مجدد در سال‌های آینده می‌شود و لازم است با ایجاد یک وحدت رویه پس از انتقال سند به نام دولت نسبت به پرداخت هزینه تملک اقدام شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع نیز در همین راستا آسیب شناسی پرونده‌ها از وظایف اصلی کارشناسان حقوقی برشمرد و گفت: ریشه یابی علل اصلی تشکیل این دست پرونده‌ها بر علیه شرکت می‌تواند موجب شناسایی نقاط آسیب‌زا شود و در آینده از تشکیل پرونده‌های حقوقی بیشتر بر علیه شرکت جلوگیری شود.
شاپور پولادی هچنین از راه‌اندازی نسخه تحت وب سامانه تملک اراضی خبر داد و گفت: به زودی این سامانه تحت وب در دسترس قرار می‌گیرد و این امکان را فراهم می‌کند تا تاریخچه حقوقی و ارزیابی یک پروژه در سراسر کشور در دسترس قرار گیرد.
وی ادامه داد: این راهکار در آینده با ارتباط دادن دو سامانه حقوقی و سامانه تملک اراضی سیستم یکپارچه مهمی برای دسترسی آسان به اطلاعات حقوقی یک پروژه را در اختیار قرار می‌دهد و موجب شفاف سازی اقدامات، دسترسی راحت به اطلاعات جامع پروژه‌ها، ایجاد بایگانی الکترونیک و ساماندهی اطلاعات برای پروژه‌های زیرساختی حمل و نقل می‌شود.
در ادامه این جلسه سامانه حقوقی از سوی رییس هیات مدیره مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا آخرین اطلاعات حقوقی و تاریخ رسیدگی به هر پرونده ثبت شود تا قابل پیگیری باشد.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.