زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آرشیو اخبار

1397/12/1 چهارشنبه
بازدید کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از محور ساری-تاکام
معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از محور ساری- تاکام گفت: بهره‌برداری از این محور با توجه به قرار گرفتن در کریدور شمال- جنوب و از طرفی تلاقی آن با ترافیک عبوری جنوب شهر ساری به سوی بیش از 250 روستا تاثیر فراوانی در افزایش ایمنی و ساماندهی ترافیک منطقه خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی به همراه رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شهر ساری از پروژه ساری- تاکام بازدید کرد و در این خصوص گفت: این پروژه به طول 21 کیلومتر در دو قطعه در حال اجرا است که در حال حاضر 8.5 کیلومتر آن زیر عبور ترافیک قرار دارد و مابقی محور در دست اقدام است.
وی افزود: این پروژه بخشی از راه اصلی ساری- کیاسر- سمنان و دامغان- معلمان- جندق- چوپانان- اردکان است که تکمیل شدن آن نقش مهمی در حذف گلوگاه ترافیکی بین استان مازندران و سمنان دارد.
خادمی با اشاره به قطعات این پروژه توضیح داد: قطعه اول به طول 13.5 کیلومتر از ساری تا هولار امتداد دارد  که ساخت حدود پنج کیلومتر مسیر باقی مانده و رایزنی‌ها برای تملک اراضی در 2.5 کیلومتر دیگر با مقامات شهر هولار در حال انجام است.  
معاون وزیر راه  وشهرسازی در خصوص قطعه دوم نیز تاکید کرد: این قطعه نیز حدفاصل شهر هولار تا سه راهی تاکام به طول 8.5 کیلومتر در مرحله اجرای روسازی، زیرسازی و دیوارسازی قرار دارد.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه افزود: عملیات اجرایی در 1.5 کیلومتر از این محور به دلیل شرایط ژئوتکنیکی خاکی و رانشی بودن لایه‌‌ها متوقف شده اما در مابقی محور تاکنون هفت کیلومتر دیوارسازی با ارتفاع متوسط هفت متر انجام شده است.
وی با تاکید بر تلاقی این محور با ترافیک‌های عبوری جنوب شهر ساری به سوی بیش از 250 روستای منطقه اظهار داشت: با توجه به قرار گرفتن این محور در کریدور میانبر شمال- جنوب و ترافیک بالای محور علاوه بر ساماندهی ترافیک مذکور موجب افزایش ایمنی و جلوگیری از تصادفات خواهد شد.
 مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه اضافه کرد: این محور یکی از نقاط شریانی منطقه است که ترافیک در آن به ویژه تعطیلات و آخر هفته‌ها گاهی به 10 کیلومتر  می‌رسد و می‌توان حجم ترافیک جاده ساری به کیاسر در ایام بهار و تابستان و به ویژه در ایام نوروز را با جاده‌های ارتباطی پایتخت به شمال کشور مقایسه کرد.
خادمی کمبود اعتبارات را طی سال‌های گذشته علت تاخیر در اجرایی شدن پروژه دانست و عنوان کرد:‌ در صورت تامین اعتبار مورد نیاز برای ارزیابی و اجرا تا سقف 60 میلیارد تومان این پروژه به طور کامل تا پایان سال 1398 زیرعبور ترافیک قرار خواهد گرفت.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.