زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آرشیو اخبار

1397/11/7 يكشنبهمعاون وزیر راه و شهرسازی:
تفاهم نامه مشارکت در احداث محور تربت حیدریه- رشتخوار- خواف- سنگان به امضا رسید
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: تفاهم‌نامه احداث باند دوم محور تربت حیدریه- رشتخوار- خواف- سنگان به طول 143 کیلومتر با مشارکت 50 درصدی شرکت ساخت وتوسعه، سازمان نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و شرکت تامین و توسعه زیرساخت های شرق ایران به امضا رسید.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل ونقل کشور، خیراله خادمی از امضای تفاهم‌نامه احداث باند دوم تربت حیدریه- رشتخوار- خواف- سنگان با سازمان نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و شرکت تامین و توسعه زیرساخت های شرق ایران خبر داد و گفت: این تفاهم‌نامه برای انجام مطالعات و تهیه نقشه‌های اجرایی، تملک و آزادسازی مسیر، زیرسازی، روسازی و نصب تجهیزات ایمنی، تابلو علائم و خط کشی مسیر به مدت سه سال با موافقت طرفین به امضا رسید.
وی هزینه برآورد شده برای احداث این بزرگراه را 4891 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: شرکت ساخت وتوسعه موظف است سهم مشارکت 50 درصدی خود را از طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و موافقتنامه‌های مبادله شده با سازمان برنامه و بودجه کشور، تامین و نسبت به انجام مطالعات و تهیه نقشه‌های اجرایی، آزادسازی و تملک اراضی مسیر، انجام تشریفات مناقصه و انتخاب پیمانکار اقدام کنند.
خادمی تاکید کرد: شرکت سرمایه‌گذار نیز موظف است 50 درصد هزینه اجرای عملیات را در موعد مقرر در تفاهم‌نامه پرداخت کند.
معاون وزیر راه و شهرسازی مدت زمان اجرای عملیات را در تفاهم‌نامه سه سال دانست و افزود: این مدت زمان تعیین شده با موافقت طرفین قابل تمدید خواهد بود.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه محور تربت حیدریه- رشتخوار- خواف- سنگان یکی از مهمترین محورهای مواصلاتی استان خراسان رضوی معرفی و اظهار داشت: این تفاهم نامه با توجه به وجود بزرگترین معدن سنگ‌‌آهن خاورمیانه در سنگان و تردد بالا در این محور و لزوم تکمیل هرچه سریع‌تر آن به امضا رسید.
خادمی در ادامه عنوان کرد: محور تربت حیدریه- رشتخوار خواف- سنگان در انتقال سنگ آهن معادن سنگان به مرکز و بنادر جنوبی کشور نقش مهمی دارد و همچنین یکی از مهمترین محورهای اتصال شمال شرق کشور به مرز افغانستان محسوب می‌شود.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.