زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آرشیو اخبار

1397/10/29 شنبهسفر استانی به بوشهر
گامی دیگر در تکمیل کریدور ساحلی جنوب؛ افتتاح بزرگراه گناوه- دیلم /آغاز عملیات اجرایی راه آهن شیراز-بوشهر
با حضور وزیر راه و شهرسازی در استان بوشهر بزرگراه گناوه-دیلم افتتاح و عملیات قطعه ده راه آهن شیراز-بوشهر آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، روز پنجشنبه وزیر راه و شهرسازی با سفر به استان های خوزستان و بوشهر از پروژه های راه و شهرسازی این استان ها بازدید کرد.
بزرگراه گناوه-دیلم به عنوان یکی از برنامه های این سفر با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور افتتاح شد.
 این بزرگراه در امتداد نوار کریدور ساحلی جنوب کشور به طول ۶۱ کیلومتر و عرض ۱۱ متر با اعتبار هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال احداث شده است.
در اجرای این بزرگراه ۳۵۱هزار مترمربع خاکبرداری، یک میلیون و ۱۱۶هزار مترمکعب خاکریزی، ۱۶۱ هزار تن آسفالت، ۳۶هزار و ۵۰۰ مترمکعب بتن به کار رفته و دارای ۱۲۰ دستگاه آبرو و یک دستگاه پل خاص است.
توسعه و آبادانی زیرساخت های حیاتی و بالابردن سطح ایمنی در نقل و انتقالات کشور، سهولت در حمل و نقل و جابه جایی، کاهش تصادف جاده ای، اشتغال زایی و جذب نیروی کار در منطقه، سهولت ارتباط شهرستان های بوشهر، دشتستان، گناوه، دیلم و اهواز از عمده اهداف اجرای این پروژه است.
 
 
راه آهن شیراز-بوشهر ؛ خط ریلی ترانزیتی و استراتژیک
عملیات اجرایی قطعه ده راه آهن شیراز-بوشهر با حضور وزیر راه و شهرسازی در روز پنجشنبه آغاز شد.
این خط ریلی به طول ٤٥٠ کیلومتر با هدف اتصال مرکز استان بوشهر به شبکه سراسری راه آهن و دسترسی ریلی به منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی آغاز شده است.
عملیات اجرایی قطعه ده راه آهن شیراز-بوشهر به طول حدود ٢٦کیلومتر حدفاصل شهر کلمه و بوشهر امروز آغاز شد که هزینه برآورد شده برای احداث آن ٢هزار و ٣٤٣ میلیارد ریال است.
جابجایی ٣میلیون تن بار در سال اول بهره برداری و افزایش تا ٦میلیون تن در ده سال، جابجایی ١میلیون نفر مسافر در سال اول بهره برداری و افزایش تا ٢میلیون نفر طی ١٠سال و رونق اقتصادی و اجتماعی استان بوشهر از جمله مزایای احداث این خط ریلی است.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.