زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آرشیو اخبار

1397/9/18 يكشنبهمعاون وزیر راه وشهرسازی:
اتمام عملیات حفاری بزرگترین تونل محور سنندج- مریوان
معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از محور سنندج- مریوان از اتمام عملیات حفاری تونل باغان خبر داد و گفت: با اتمام عملیات اجرایی این تونل علاوه بر حذف گردنه‌های صعب العبور، محور سنندج- مریوان 25 کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی در سفر به استان کردستان از اتمام عملیات حفاری تونل باغان به طول 1880 متر خبر داد و گفت:‌ این تونل در محور سنندج- مریوان واقع شده که امروز عملیات حفاری آن به اتمام رسید و عملیات لاینینگ آن نیز در 1100 متر تکمیل شده است.
معاون وزیر راه  وشهرسازی تونل باغان را به عنوان بزرگترین تونل این محور معرفی و اضافه کرد:‌ این تونل یکی از بخش‌های مهم و حیاتی محور سنندج- مریوان است که موجب حذف یکی از گردنه‌های صعب‌العبور محور می‌شود.
 وی تاکید کرد: خوشبختانه عملیات اجرایی این تونل که یکی از قسمت‌های اصلی و دشوار پروژه بود با رعایت ایمنی کامل به اتمام رسید.
خادمی سنندج- مریوان را یکی از محورهای مواصلاتی مهم غرب کشور  دانست و گفت:‌ این مسیر به طول 130 کیلومتر دارای سه دستگاه تونل  است که  عملیات اجرایی دو دستگاه آن به طول‌های 1330 متر و 420 متر به اتمام رسیده است و با اتمام عملیات اجرایی تونل باغان، علاوه بر حذف گردنه‌های مسیر، با احداث  واریانت‌های محور، فاصله سنندج تا مریوان به 105 کیلومتر کاهش پیدا می‌کند.
وی  افزود: ارتقاء مشخصات فنی و  هندسی  این محور به دلیل تردد فراوان و ترافیک بالا و همچنین قرار گرفتن در منطقه کوهستانی و حادثه‌خیز  از اولویت بالایی برخوردار است.
معاون وزیر راه  وشهرسازی تکمیل این محور و بهره‌برداری از آن را موجب کاهش چشمگیر تصادفات اعلام و اظهار داشت: با احداث واریانت‌های مسیر زمان سفر در این مسیر با 50 درصد کاهش به حدود 75 دقیقه می‌رسد.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.