زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

آرشیو اخبار

1398/9/23 شنبهمعاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:
ارایه سامانه های الکترونیکی و فرآیند اخذ الکترونیکی عوارض آزادراهی در غرفه شرکت ساخت
معاون وزیر راه و شهرسازی در آستانه برگزاری چهارمین نمایشگاه حمل و نقل لجستیک و صنایع وابسته گفت: این دوره از نمایشگاه با محوریت گسترش حمل و نقل هوشمند، پایدار و بهره‌ور برگزار می شود و در همین راستا کلیه سامانه‌های الکترونیکی شرکت ساخت و فرآیند اخذ الکترونیکی کردن عوارض برای علاقمندان به نمایش در می‌آید.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی در آستانه آغاز چهارمین نمایشگاه حمل و نقل لجستیک در تاریخ 24 آذر ماه گفت:‌ شرکت ساخت وتوسعه نیز در این دوره از نمایشگاه با هدف توسعه حمل و نقل هوشمند، پایدار و بهره‌ور درکنار بخش خصوصی و سایر فعالان در حوزه حمل و نقل کشور حضور خواهد داشت.
معاون وزیر راه و شهرسازی الکترونیکی شدن اخذ عوارض در آزادراه‌های کشور را از مصادیق بارز حمل و نقل هوشمند دانست و گفت:‌ اخذ الکترونیکی عوارض یکی از اقدامات شایسته در این حوزه محسوب می‌شود که هم اکنون در چهار آزادراه پر تردد کشور در حال اجرا است و فرآیند چگونگی محاسبه و اخذ آن در غرفه شرکت ساخت و توسعه در نمایشگاه در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.
خادمی نمایش سامانه‌های الکترونیکی شرکت ساخت وتوسعه در این دوره از نمایشگاه را اقدامی مهم ارزیابی کرد و گفت:‌ یکی دیگر از کارهای انجام شده در راستای تحقق دولت الکترونیک و شفاف‌سازی اقدامات، راه‌اندازی سامانه‌های الکترونیکی در شرکت ساخت وتوسعه است که به شکل کامل‌تر از سال گذشته در غرفه این شرکت به نمایش در خواهد آمد.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه در این خصوص به سامانه پی‌وب اشاره و عنوان کرد: این سامانه با هدف مستند سازی کلیه مراحل اجرایی یک پروژه راه‌اندازی شده است تا ضمن دسترسی به اطلاعات پروژه، امکان رسیدگی به مراحل انجام کار وآگاهی از وضعیت نهایی پروژه نیز میسر شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر 1057 صورت وضعیت در این سامانه به ثبت رسیده و  569 فقره در حال رسیدگی و 484 مورد نیز تایید نهایی شده است که با توجه به مدت زمان راه‌اندازی این سامانه عملکرد مثبتی محسوب می‌شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی در  تشریح  میزان صورت وضعیت‌های الکترونیک شرکت در سه حوزه راه، آزادراه و راه‌آهن گفت: در حال حاضر 93 درصد قرارداد‌های حوزه راه و بزرگراه در قالب 243 فقره قرارداد به صورت الکترونیکی به ثبت رسیده است. در حوزه آزادراهی نیز 59 درصد قراردادها در قالب 44 فقره به شکل الکترونیکی به ثبت رسیده و 94 درصد از قراردادهای حوزه راه‌آهن نیز در قالب 107 فقره قرارداد تا امروز در سامانه ثبت شده است.
خادمی همچنین در خصوص اقدامات صورت گرفته در توسعه شبکه حمل و نقل کشور اظهار داشت: در بخش توسعه شبکه ریلی تاکنون 13 هزار و 945 کیلومتر راه‌آهن در کشور احداث شده است و بیش از 3 هزار کیلومتر نیز در دست اجرا قرار دارد.
وی میزان شبکه آزادراهی کشور را 2 هزار 395 کیلومتر اعلام کرد و افزود:  بیش از 1200 کیلومتر نیز در دست اجرا قرار دارد. در بخش راه و بزرگراه طول شبکه در دست بهره‌برداری بیش از 42 هزار کیلومتر است و بیش از 7 هزار کیلومتر نیز در دست اجرا قرار دارد.
خادمی برگزاری نمایشگاه را فرصت مناسبی برای ارائه عملکرد‌ها در توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل به مردم دانست و افزود: نمایشگاه عرصه مهمی برای تبادل علم و آگاهی با توجه به دانش روز دنیا و استفاده از پتانسیل‌های موجود در حوزه حمل و نقل است که با توجه به تاکید بر حمل و  نقل هوشمند، این فضا موقعیت قابل توجهی برای مبادله دانش، اطلاعات و ارتباط موثر بین حوزه عملیاتی و دانشگاهی کشور محسوب می‌شود.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.