زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار روز

1398/9/3 يكشنبهمعاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌ها:
1400 کیلومتر ریلگذاری از ابتدای دولت یازدهم/اجرای نخستین مسیر ریلی دو خطه به صورت همزمان در راه آهن میانه-بستان آباد
معاون ساخت وتوسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها درآستانه بهره‌برداری از مسیر ریلی میانه- بستان‌آباد گفت: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون با احتساب خطوط اصلی و ایستگاهی حدود 1400 کیلومتر عملیات ریل گذاری صورت گرفته که بیش از 750 کیلومتر آن طی سال‌های 96 تا 98 انجام شده است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، عباس خطیبی در آستانه بهره‌برداری از راه‌آهن میانه- بستان‌ آباد گفت: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون با احتساب خطوط اصلی و ایستگاهی حدود 1400 کیلومتر عملیات ریلگذاری صورت گرفته که بیش از 750 کیلومتر آن طی سال‌های 96 تا 98 انجام شده است و با وجود تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی، کارنامه‌ای بسیار درخشان در توسعه خطوط ریلی کشور محسوب می‌شود.
معاون ساخت وتوسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها خط آهن میانه- بستان‌آباد را یکی از پروژه‌ها ریلی مهم کشور دانست و گفت: راه‌آهن میانه- تبریز به لحاظ احجام و نوع کار اجرایی و همچنین تاثیر ترافیکی و ترانزیتی یکی از پروژه‌های شاخص ریلی کشور محسوب می‌شود  و با بهره‌برداری از حدفاصل میانه تا بستان‌آباد بخشی از شریان‌ اصلی شبکه راه‌آهن سراسری در منطقه شمال‌غرب و کریدور ترانزیت ریلی شرقی- غربی کشور از مسیری جدید در دسترس قرار می‌گیرد.
 خطیبی در خصوص احجام عملیات اجرایی این پروژه توضیح داد وگفت: حدود 40 میلیون متر مکعب عملیات خاکبرداری و خاکریزی در محدود میانه تا بستان آباد صورت گرفته و قابل ذکر است که حجم عملیات اجرایی در بعضی موارد بیش از دو برابر حجم عملیات انجام شده در برخی پروژه‌های ریلی است.
معاون ساخت وتوسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها این پروژه را نخستین مسیر ریلی دو خطه کشور اعلام کرد که تمامی دو خط آن همزمان اجرا شده و تمام ابنیه فنی پروژه و زیرسازی مسیر  برای دو خط ریلی انجام شده است.
 وی ادامه داد: با توجه به موقعیت جغرافیایی پروژه، حدود9 کیلومتر پل و تونل در محدوده میانه تا بستان‌آباد  احداث شده که این میزان تا تبریز به حدود 15 کیلومتر می‌رسد  و با در نظر گرفتن دو خطه بودن مسیر تا تبریز بیش از 30 کیلومتر پل و تونل در طول این پروژه احداث شده است.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.