زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار روز

1398/9/2 شنبهتوسط اداره کل منابع انسانی صورت گرفت
برگزاری نشست تخصصی تجربیات مهندسی در تونل های طویل ریلی اتریش
در جلسه ارائه تجربیات مهندسی طراحی، اجرا و بهره‌برداری تونل‌های طویل ریلی در کشور اتریش مطرح شد: یکی از تمهیدات لازم در اجرای تونل‌های طویل ریلی در ایران، تغییر روش‌های تامین مالی در پروژه‌ها است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، نشست تخصصی مهندسی طراحی، اجرا و بهره‌برداری تونل‌های طویل ریلی در کشور اتریش از سوی اداره کل منابع انسانی، پشتیبانی و رفاه و با حضور همکاران و نمایندگان شرکت‌های مهندسین مشاور و پیمانکاران برگزار شد و مهندسین میررئوف، کیا آریا و  Bernhard kohloebkاز کشور اتریش در این حوزه سخنرانی کردند.
در این جلسه روش‌های مسیریابی کریدور محور، بررسی پارامترهای اصلی تاثیر‌گذار در ارزیابی سیستم‌های مسیریابی بررسی شد. مطالعه امکان سنجی مسیرهای مختلف با در نظر گرفتن هزینه و زمان اجرا با در نظر گرفتن عناصر زیست محیطی نیز از دیگر عناوین مطرح شده در این نشست بود.
همچنین سیستم ایمنی به کار رفته در تونل‌ها نیز در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و جنبه‌های مختلف  طراحی تونل و چالش‌های زون متورم شده در تونل نیز بازبینی شد.
بر اساس مباحث مطرح شده تامین اعتبار به عنوان یکی از مهمترین فاکتورهای اجرای موفق تونل‌های طویل در دنیا اعلام شد و از آنجا که حفاری و احداث تونل‌ها نیازمند سرعت بالا در اجرا است، تغییر روش‌های تامین مالی پروژه و سرعت بخشیدن به کار یکی از عوامل موفق در تکمیل تونل‌های طویل در نظر گرفته شد.
بررسی روش‌های ابزار بندی و مونیتورینگ تونل در شرایط اجرا و بهره‌برداری، بررسی سیستم نگهداری و زهکشی تونل در شرایط بهره‌برداری و فلسفه توسعه طراحی سیستم زهکشی در تونل از دیگر عناوین مطرح شده در این نشست است که در خاتمه آن چالش‌های مربوط به روش طراحی BIM  در ساختار داده پردازی برای سازه‌ و روسازی تونل نیز مورد نقد قرار گرفت.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.