زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار روز

1398/8/21 سه شنبهبازدید معاون رییس جمهور از راه‌آهن همدان- سنندج
تخصیص 320 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل راه‌آهن همدان- سنندج
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: معاون رییس جمهور امروز از راه‌آهن همدان-سنندج بازدید کرد و به منظور اتمام هرچه‌سریعتر این مسیر ریلی و اتصال مرکز استان کردستان به شبکه ریلی کشور، مبلغ 320 میلیارد تومان اعتبار به این پروژه تخصیص داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل ونقل کشور، خیراله خادمی امروز به همراه محمدباقر نوبخت به استان کردستان سفر و از پروژه‌های زیرساختی این استان بازدید کرد.
معاون وزیر راه وشهرسازی توسعه شبکه ریلی کشور را یکی از مهمترین اولویت‌های دولت برشمرد و اظهار داشت: در راستای اتصال مراکز استان‌ها به شبکه ریلی کشور و بهره‌برداری از خط‌آهن تهران- همدان در اردیبهشت ماه سال 96، اتصال استان کردستان به مرکزیت شهر سنندج در طرح راه‌آهن تهران- همدان- سنندج نیز در دستور کار قرار دارد.
خادمی از توافق با سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر تامین اعتبار مورد نیاز این پروژه خبر داد و گفت: معاون رییس جمهور در بازدید امروز از خط ریلی همدان- سنندج به منظور تکمیل هرچه سریعتر این مسیر ریلی مبلغ 320 میلیارد تومان اعتبار به این پروژه تخصیص داد.
وی با تاکید بر اهمیت تامین به موقع اعتبارات پروژه در پیشبرد برنامه‌ها اعلام کرد: به منظور تکمیل مسیر ریلی همدان- سنندج مبلغ 800 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که بر اساس دستور امروز رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، 320 میلیارد تومان آن سهم سال 1398 است.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: این محدوده در سه قطعه اجرایی تعریف شده است که قطعه اول به طول 64 کیلومتر با پیشرفت فیزیکی 70 درصد در بخش زیرسازی، قطعه دو به طول 56 کیلومتر با 33 درصد پیشرفت فیزیکی در زیرسازی و قطعه سوم به طول 30 کیلومتر که زیرسازی آن 100 درصد تکمیل شده است.
خادمی از برگزاری مناقصه احداث ایستگاه‌های دهگلان و سنندج  خبر داد و افزود: در حال حاضر در مرحله مبادله قرارداد هستیم  و به زودی عملیات اجرایی ایستگاه‌ها آغاز خواهد شد.
پیشرفت 75 درصدی گردنه صلوات آباد
همچنین در این بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی به همراه رییس سازمان برنامه و بودجه از گردنه صلوات آباد واقع در محور همدان- سنندج نیز بازدید کرد و در این خصوص گفت:‌ این پروژه از پیشرفت 75درصدی برخوردار  و تلاش ما این است تا آغاز فصل سرما بیش از 14 کیلومتر از این محدوده آماده بهره‌برداری شود.
خادمی اتمام این بخش از پروژه را در راستای تکمیل شدن کریدور شرق به غرب کشور موثر دانست و اعلام کرد: برای اتمام این پروژه ۷۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که تاکنون ۳۵ میلیارد تومان اعتبار به این پروژه تخصیص یافته است.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.