زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار روز

1398/8/19 يكشنبههمزمان با سفر رییس جمهور صورت گرفت
افتتاح 62 کیلومتر بزرگراه در استان یزد
معاون وزیر راه وشهرسازی خبر داد: همزمان با سفر رییس جمهور به استان یزد و در راستای بهبود شبکه حمل و نقل این استان و تکمیل کریدور شمال- جنوب کشور، 62 کیلومتر بزرگراه در استان یزد به بهره‌برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، امروز همزمان با سفر رییس جمهور به استان یزد و با حضور وزیر راه و شهرسازی 62 کیلومتر بزرگراه در این استان به بهره‌برداری رسید.
خیراله خادمی استان یزد را چهار راه ارتباطی شبکه حمل و نقل برشمرد و گفت:‌ استان یزد به دلیل واقع شدن در مرکز کشور محل عبور بسیاری از محورهای مواصلاتی شمال به جنوب و شرق به غرب کشور محسوب می‌شود که به همین دلیل بهبود و توسعه شبکه راه‌ها در این استان یکی از اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی و شرکت ساخت محسوب می‌شود.
معاون وزیر راه وشهرسازی از افتتاح 24 کیلومتر از بزرگراه اردکان- چوپانان خبر داد و افزود: این محور به عنوان کوتاه‌ترین مسیر بین دریای خزر و خلیج فارس شناخته می‌شود و موجب کوتاه شدن مسیر تردد از جنوب به شمال کشور می‌شود.
وی افزود: محور اردکان- چوپانان موجب اتصال مراکز صنعتی، معدنی، کشاورزی و جمعیتی منطقه به یکدیگر می‌شود و صرفه‌جویی در مصرف انرژی و سوخت و همچنین کاهش آمار سوانح و تصادفات جاده‌ای از دیگر مزایای بهره‌برداری از این محور محسوب می‌شود.
خادمی در خصوص افتتاح 14 کیلومتر از محور هرات- شهر- بابک اظهار داشت: این محور به دلیل انتقال مواد و مصالح معدنی به مراکز مصرف از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و نقش مهمی در ترانزیت کالا و مسافر در  استان‌های مرکزی کشور، استان هرمزگان و شهرهای شمال غربی استان کرمان دارد.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه بهره‌برداری از بزرگراه یزد- طبس را از دیگر دستاوردهای سفر رییس جمهور به استان یزد دانست و گفت: این محور موجب دسترسی مناطق جنوبی به شمال شرق کشور می‌شود و از آنجا که یکی از محورهای مهم سفر به مشهد مقدس است، موجب تسهیل سفر زوار بارگاه امام رضا (ع) می‌شود و امروز 24 کیلومتر دیگر آن زیر عبور قرار گرفت.
 
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.