زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار روز

1398/8/18 شنبه
بخش دیگری از کریدور بزرگراهی غرب کشور به بهره‌برداری رسید
مجری احداث کریدور بزرگراهی غرب کشور خبر داد: 6 کیلومتر دیگر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در استان آذربایجان غربی محدوده ارومیه تا میاندوآب زیر عبور قرار گرفت و حدود 12 کیلومتر دیگر نیز به زودی تکمیل و آماده بهره‌برداری می‌شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، غلامرضا خرمی با تاکید بر اهمیت کریدور بزرگراهی غرب کشور گفت: تکمیل شدن این کریدور نقش مهمی در اتصال جنوب به شمال کشور دارد و از آنجا که خطه زاگرس در غرب کشور یکی از مهمترین مناطق کهن و با تمدن غنی ایران است، تکمیل شدن این کریدور علاوه بر توسعه اقتصادی، اشتغال‌زایی و توسعه صنعت گردشگری را نیز به همراه دارد.
خرمی طول کل کریدور بزرگراهی غرب کشور را 1482 کیلومتر اعلام کرد و گفت: 300 کیلومتر از این کریدور در استان آذربایجان غربی واقع شده است که با تکمیل شدن آن اتصال استان آذربایجان غربی به استان‌های همجوار با سهولت و ایمنی بیشتر  میسر خواهد بود.
مجری احداث کریدور بزرگراهی غرب کشور از افتتاح 6 کیلومتر از این کریدور در استان آذربایجان غربی خبر داد و افزود: این بخش در محدوده ارومیه تا میاندوآب با عرض 11 متر و با هزینه 8 میلیارد تومان احداث شده است.
وی ادامه داد: 12.5 کیلومتر دیگر از این بزرگراه نیز محدوده حیدرآباد تا سد حسنلو مراحل نهایی تکمیل را طی می‌کند و به زودی آماده بهره‌برداری خواهد بود.
وی پیشرفت فیزیکی کل کریدور را 55 درصد اعلام کرد و گفت: تکمیل شدن این محور موجب سهولت جا‌به‌جایی بین استان‌های شمال غرب با جنوب غرب خواهد بود و تسهیل در ترانزیت کالا و مسافر از کشورهای ترکیه و عراق به سمت آب‌های آزاد از طریق ایران از دیگر مزایای بهره‌برداری از آن محسوب می‌شود.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.