زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار روز

1398/4/5 چهارشنبه
سفر به خراسان رضوی/ بازدید وزیر راه و شهرسازی از راه آهن خواف-هرات و اتصال دوغارون به شبکه ریلی
عصر امروز وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه به استان خراسان رضوی سفر کردند. بازدید از پروژه های وزارت راه و شهرسازی در استان، آغاز عملیات اجرایی تعدادی از پروژه های راهسازی و بازدید از پروژه های راه آهن خواف-هرات و اتصال دوغارون به شبکه ریلی از جمله برنامه های این سفر 2 روزه است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور،  راه آهن خواف-هرات به طول 139کیلومتر با هدف اتصال کشور افغانستان از طریق شبکه ریلی جمهوری اسلامی ایران به آب‌های آزاد- حمل و ترانزیت بار و کالا به کشور افغانستان و در ادامه به کشورهای شرقی آسیا در دستور کار قرار گرفته است.
این خط ریلی در بخش ایران راه آهن سنگان- تربت حیدریه در نزدیکی ایستگاه خواف شروع و در امتداد شمال غربی به جنوب شرقی ادامه مییابد. مسیر این راه آهن جاده تایباد-خواف و جاده معدن سنگان را به صورت زیرگذر قطع می کند. ریل پس از عبور از ارتفاعات خواجه انجیر  در کیلومتر 55 در مجاورت نوار مرزی قرارگرفته و در نهایت به مرز شمتیغ میرسد.
اتصال مرز دوغارون به عنوان تنها مرز فعال بین دو کشور ایران و افغانستان به شبکه ریلی هم اکنون به عنوان یکی دیگر از پروژه های ریلی استان در دست اجرا قرار دارد. این خط ریلی از ایستگاه مطهری واقع در محور مشهد-سرخس منشعب و پس از عبور از شهرهای فریمان، تربت جام، تایباد به منطقه دوغارون در مرز افغانستان متصل می‌شود. طول این مسیر در حدود 200 کیلومتر است که وزیر راه و شهرسازی در این سفر از محدوده مشهد-فریمان در این خط ریلی بازدید خواهد کرد.
راه آهن خواف-هرات، راه آهن اتصال سبزوار به شبکه، راه آهن  گرگان-بجنورد-مشهد، راه آهن اتصال دوغارون به شبکه، راه آهن  جوین-اسفراین بجنورد و راه آهن خلیل آباد کاشمر از جمله پروژه های ریلی در دست احداث در استان به شمار می روند.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.