زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار روز

1397/12/28 سه شنبه
جهت تسهیل در سفرهای نوروزی؛ پرداخت عوارض 4 آزادراه پرتردد الکترونیکی شد
معاون ساخت وتوسعه آزادراه‌ها خبر داد: از 28 اسفند ماه دریافت عوارض در چهار آزادراه‌های پرتردد و منتهی به پایتخت از جمله تهران- قم، تهران- ساوه، کرج- قزوین و قزوین- زنجان الکترونیکی شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور، سید حسین میرشفیع از الکترونیکی شدن پرداخت عوارض در چهار آزادراه تهران- قم، تهران- ساوه، کرج- قزوین و قزوین- زنجان خبر داد و گفت:‌ تا تیرماه سال آینده سیستم اخذ الکترونیکی عوارض در تمامی آزادراه‌های کشور به اجرا در می‌آید.
وی در مورد نحوه پرداخت الکترونیکی عوارض توضیح داد و افزود:‌  هموطنان می‌توانند با تعریف کیف پول الکترونیکی از طریق بانک‌ها یا استفاده از اپلیکیشن‌های تعریف شده و همچنین دستگاه‌های خودپرداز در محدوده‌های آزادراهی با ثبت شماره پلاک عوارض نسبت به پرداخت عوارض اقدام کنند.
میرشفیع تاکید کرد: در ایام نوروز این فرصت در نظر گرفته شده تا اگر فردی از طریق یاد شده موفق به پرداخت عوارض نشد تا بیش از 48 ساعت نیز می‌تواند نسبت به پرداخت اقدام کند اما در ایام دیگر سال این مهلت تا 48 ساعت در نظر گرفته شده است و بعد از آن خودروی عبوری جریمه خواهد شد.
معاون ساخت وتوسعه آزادراه‌ها همچنین در خصوص دسترسی به اپلیکشن‌ها برای پرداخت عوارض الکترونیک گفت: هموطنان عزیز می توانند با مراجعه به وبگاه  www. Aaniro.com مشخصات اپلیکیشن‌های مختلف جهت پرداخت الکترونیکی عوارض را مشاهده و از جزییات آن باخبر شوند .
میرشفیع در ادامه بیان داشت:‌ الکترونیکی کردن پرداخت عوارض در آزادراه‌ها تأثیر بسزایی در کاهش ترافیک دارد و بعد از اجرایی شدن آن دیگر خودروها نیاز به توقف‌های طولانی در دروازه‌های پرداخت عوارض ندارند و  در نتیجه ایمنی و حذف گره‌های ترافیکی از دستاوردهای این طرح خواهد بود.
 
 
 

 
امتیاز دهی
 
 
در تمام کشورهای پیشرفته و صاحب تکنولوژی دنیا از خودروهای آزادراهی به سه روش نقدی اعتباری و الکترونیک عوارض دریافت میشه و به حقوق مردم احترام میزارن.بهتر بود روش نقدی و الکترونیک در ابتدای کار در کنار هم اجرا میشد تا هم فرهنگ سازی صورت میگرفت هم به حقوق مردم احترام میزاشتین.بعد از یکی دو سال هم با توجه به استقبال و بازدهی سیستم نقدی جمع آوری میشد.این طرح هیچ گونه کارشناسی درستی نداشته و در نهایت موجب ضرر مردم و آزادراه خواهد شد .
ایرانی
3
1
1398/1/2 11:15:27
تکلیف افراد بی سواد یا کم سواد یا افرادی که کلا تلفن همراه یا کارت بانکی ندارن چی میشه ؟ فردی ممکنه در طول سال تنها یک بار از آزاد راه عبور داشته باشه و بدون اطلاع جریمه بشه و تعداد این افراد در مناطق دور افتاده کم نیستند. بهتر نبود روش نقدی هم وجود داشت ؟ طبق قانون حقوق تک تک افراد جامعه باید حفظ بشه و بهشون احترام بزاریم. تا اونجایی که بنده اطلاع دارم در سارسر دنیا روش های پرداخت نقدی و الکترونیک در کنار هم استفاده میشه و برای تمام اقشار جامعه احترام قائل می باشند. مانند جایگاه های سوخت که از هر دو روش برای پرداخت استفاده می شود .
حسن
2
1
1398/1/2 11:22:53
حالا این همه خودرو در طول هفته چندین ساعت در صف بنزین یا گاز هستن کسی براش مهم نیست ولی حالا در طول سال چند دقیقه پشت عوارضی بمونیم این شده دغدغه مسئولین.
احسان
2
1
1398/1/4 23:43:16
اگه در هر ایستگاه عوارضی 50 کارمند مشغول کار داشته باشیم در 30 تا ایستگاه در سراسر کشور میشه 1500 نفر که با احتساب یک زن و بچه بصورت میانگین میشه 4500 نفر از نون خوردن میفتن.واقعا در این شرایط اقتصادی این کار عاقلانه بوده ؟ خودتون هم میدونید شرکتهای آزادراهی این تعداد نیرو به هیچ عنوان نگه نمیدارن و به تدریج اخراج خواهند کرد با دستور هم نمیشه اینارو سر کار نگه داشت .پس لطفا واقع بین باشید.
امین
3
1
1398/1/9 00:01:10
نقض آشکار حقوق صاحبین آزادراه ها و توهین به سرمایه گذار دقیقا مثل این میمونه که شما یک فروشگاه داشته باشی و شخص دیگری بیاد و شمارو مجبور کنه که حساب و کتاب فروشگاه و اختیار سرمایه شمارو به دست بگیره و شما به هیچ عنوان حق اعتراض هم نداشته باشی. اون زمانی که سرمایه گذار پول هزینه میکرد و با مشکلات گوناگون جاده میساخت دولت کجای ماجرا بود که الان به فکر کسب درآمد افتاده ؟
صاحابش
2
1
1398/1/9 19:45:28
صاحبین آزاد راه ها ?! ؟! سرمایه گذار با مشکلات فراوان جاده می‌ساخت ؟ اخوی ملت صداشون در نمیاد مفهومش این نیست که حالیشون نیست ! ضمنا بنظر من چفیه رو روی سرت بندازی بهتره تا دور گردن ببندی جناب صاحب آزاد راه ! غصه نخور آزاد راه نشد پتروشیمی هست .
قاسم
2
0
1398/1/11 22:20:10
بنده روز 6 اردیبهشت از عوارضی تهران ساوه رد شدم ولی هیچ پیامی برام نیومده که بدونم چطوری باید پرداخت کنم.بعد سه روز با جستجوی فراوان در اینترنت سایت aaniro پیدا کردم که اونجا میشه استعلام بدهی پلاک گرفت.با کمال تعجب میبینم علاوه بر مبلغ عوارض مبلغ 250 تومان به عنوان جریمه دیرکرد به اون افزوده شده. حالا ما پیگیر بودیم پیدا کردیم اون بدبختی که سواد هم نداره و حتی بهش اطلاع رسانی هم نشده چه گناهی کرده که هم جریمه بشه هم دیرکرد بده.اگه وزارت راه پاسخ درستی نده بنده شخصا از طریق مراجع قانونی پیگیر حق حقوق خودم و دیگر افراد بی اطلاع و بی گناه خواهم شد .
شیرازی
2
1
1398/1/12 01:54:23
منظور شما ۶ فروردین ؟ اگه اینجوری باشه حتما تخلفی از طرف مجری پروژه صورت گرفته
مینا
3
1
1398/1/12 13:21:37
کل کشور در وضعیت بحرانی جانی و اقتصادی قرار گرفته شما هنوز به فکر نحوده پول گرفتن از مردم هستین؟
ابراهیم
3
0
1398/1/17 13:51:07
بدتر از همه این که به من پیامک زده شده مبنی بر این که از بزرگراه قزوین زنجان عبور کردی و باید 2500 تومان عوارض بدهی در حالی که من در این تعطیلات از شهر خودم خارج نشدم. اگر پرداخت نکنم جریمه 30 هزارتومانی در انتظارم است واگر پرداخت کنم به معنی تایید رویه غلط موجود خواهد بود....
ناشناس
3
0
1398/1/17 19:10:28
برای منم پیامک اومده ۱۰۰۰ تومان بدهی دارم در صورتی که من در اصفهان زندگی میکنم و کلا یک ساله تهران نیومدم .فقط منتظرم جریمه برام بیاد تا اون شرکت و مدیرعامل شرکت بکشونم دادگاه. یه عده سودجو مردم به مسخره خودشون گرفتن فک میکنن مردم حرف نمیزنن.
علی
3
0
1398/1/19 10:36:48
برای من بدون اینکه امسال از آزادراه عبور کنم پیامک عدم پرداخت عوارض اومده.باید از کجا پیگیری کنم ؟ این انصاف نیست به خدا که بجای یکی دیگه جریمه هم بدیم.اگه هم پرداخت کنم به شعور خودم توهین کردم اگه پرداخت نکنم احتمالا جریمه بشم.دوستانی مثل بنده زیاد هستن .البته به گفته یکی از دوستان که میگفت ممکنه این پیامک ها جعلی باشه و هدفشون کلاه برداری از مردم بی اطلاع.ولی نمیدونم باید چطوری مطمعن بشم.
ناشناس
3
0
1398/1/22 14:19:48
مسئولین محترم آیا در جریان تخلف های شرکت مجری طرح در گرفتن پولهای بدون حساب کتاب خارج از تعرفه و همچنین گرفتن عوارض های اشتباه از خودروهای بدون تردد از آزادراه هستید ؟ این رفتارها بجز ایجاد بی اعتمادی مردم و سرمایه گذاران و شکست طرح و تضییع سرمایه های عمومی دستاورد دیگری نخواهد داشت.اینجانب به نمایندگی از عموم مردم از سازمانهای نظارتی همچون سازمان تعزیرات حکومتی و بازرسی کل کشور درخواست رسیدگی به این موارد را خواستاریم.
ناشناس
2
0
1398/1/25 10:19:05
یک عده افراد خودفروخته در بدنه دولت هدفشون ناراضی کردن مردم و جامعه از حکومته و با برنامه ریزی این کارهارو انجام میدن که به لطف خداوند دستشون به زودی برای ملت رو خواهد شد.

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.