زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار روز

1397/12/13 دوشنبه
روزشمار افتتاح راه‌آهن قزوین-رشت؛ ثبت کامل اطلاعات در سامانه تملک اراضی برای اولین بار
مدیرکل دفتر حقوقی و ارزیابی خسارات خبر داد: راه‌آهن قزوین- رشت اولین پروژه‌ای است که اطلاعات آن به طور کامل در سامانه تملک اراضی به ثبت رسیده و نقشه‌های مسیر در سرویس GIS وارد شده که موجب دسترسی یکپارچه به اطلاعات و سهولت پاسخگویی به مراجعان است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، تقی یاسور علیپور ضمن اعلام این خبر گفت: به منظور احداث راه‌آهن قزوین- رشت به طول 185 کیلومتر،  املاک و زمین‌ها در مساحت تقریبی 7 میلیون متر مربع ارزیابی و خریداری شده است.
وی سال شروع آزادسازی اراضی را 1382 اعلام و افزود: در دوره ارزیابی 4 هزار و 862 مورد صورت مجلس و گزارشات کارشناسی انجام شده و در طول مسیر 5 هزار و 400 مورد ملک و زمین مورد ارزیابی قرار گرفته است.
علیپور تاکید کرد: به منظور ارزیابی زمین‌های راه‌آهن قزوین- رشت 23 میلیارد تومان هزینه شده است و پیش بینی می‌شود 4 میلیارد تومان دیگر نیز برای موارد اختلافی باقی مانده صرف شود تا تملک اراضی به طور کامل انجام شود.
مدیرکل دفتر حقوقی ارزیابی خسارات عمده مشکل تملک اراضی در محدوده راه‌آهن قزوین- رشت را  تصرف اراضی ملی از سوی مردم محلی عنوان کرد و گفت:‌ بیشتر این موارد در محدوده کوهین تا رودبار واقع شده بود که مردم محلی خود را در اراضی ملی ذینفع می‌دانستند و خوشبختانه با همکاری مقامات محلی و مراجع قضایی مشکلات برطرف شد.
علیپور راه‌آهن قزوین- رشت را اولین پروژه‌ای معرفی کرد که در سامانه تملک اراضی به ثبت رسیده و تاکید کرد:‌ کلیه نقشه‌هایGIS  مسیر نیز تهیه و وارد سامانه شده است که این امر امکان پاسخگویی به مراجعان را آسان کرده و امکان ادعا در خصوص زمین‌های ارزیابی شده را از بین می‌برد.
وی در خصوص اقدام دیگری که برای اولین بار در راه‌آهن قزوین- رشت صورت گرفته توضیح داد و گفت:  با توجه به هماهنگی‌های انجام شده با سازمان ثبت اسناد و املاک کل نقشه‌های تهیه شده از این محدوده‌ی ارزیابی شده به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ارایه خواهد شد و برای کل این محدوده سند یکپارچه اخذ و در اختیار شرکت ساخت وتوسعه قرار می‌گیرد.
مدیرکل دفتر حقوقی و ارزیابی خسارات خاطرنشان ساخت: 95 درصد تملک اراضی انجام شده و تنها مواردی که مورد اختلاف مالکین یا منابع طبیعی است و یا با عدم امکان انتقال اسناد از مالکین رو‌به‌رو شده در دست بررسی قرار دارد.
علیپور ادامه داد: 5 درصد از ارزیابی‌ها در محدوده لاکان باقی مانده که با مذاکرات صورت گرفته با دادستان شهر رشت در آینده نزدیک مرتفع خواهد شد.
  
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.