زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار روز

1397/12/13 دوشنبهدو روز مانده تا افتتاح راه‌آهن قزوین- رشت
سرپرست معاونت ساخت وتوسعه راه‌آهن: از مهمترین بخش کریدور شمال- جنوب بهره‌برداری می شود
سرپرست معاونت ساخت وتوسعه راه‌آهن در آستانه بهره‌برداری از راه‌آهن قزوین- رشت خبر داد: این مسیر ریلی به عنوان مهمترین بخش تکمیل کننده کریدور شمال- جنوب در کشور موجب توسعه صادرات و ترانزیت بار می‌شود و اهمیت بسزایی در رونق اقتصادی و تجاری استان سرسبز گیلان دارد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، عباس خطیبی در آستانه بهره‌برداری از راه‌آهن قزوین- رشت گفت:‌ در راستای تحقق بند 25 سیاست‌های کلی برنامه پنج ساله ششم توسعه مبنی بر اتصال شبکه ریلی به مراکز بزرگ اقتصادی، تجاری و صنعتی و مبادی ورودی و خروجی مهم کشور و شبکه ریلی منطقه‌ای و جهانی به ویژه کریدور شمال- جنوب، راه‌آهن قزوین- رشت به عنوان مهمترین بخش تکمیل کننده این کریدور به بهره‌برداری می‌رسد.
خطیبی اتصال رشت را به عنوان بیست و دومین مرکز استان به شبکه ریلی کشور اتفاق مهمی دانست و گفت: ساخت این پروژه علاوه بر اینکه ارتباط مناسبی برای حمل بار و مسافر از کشورهای شرق آسیا و هند از طریق ایران، آذربایجان و روسیه فراهم می‌کند، موجب اتصال مرکز استان سرسبز گیلان به شبکه ریلی نیز می‌شود که از نظر رونق اقتصادی و اجتماعی منطقه و توسعه صنعت گردشگری بسیار مهم است.
سرپرست معاونت ساخت و توسعه راه‌آهن اتصال بندر انزلی و کاسپین به راه‌آهن قزوین- رشت را موجب انتقال ترانزیت بار از جاده به ریل اعلام کرد و افزود: بهره‌برداری از این مسیر ریلی موجب کاهش ترافیک می‌شود و با تسهیل دسترسی به استان گیلان به ویژه در ایام تعطیلات هم به لحاظ زیست محیطی و هم افزایش اشتغال نقش اساسی دارد.
وی تاکید کرد: پیش‌بینی می‌شود در سال افق طرح، 2.8 میلیون نفر مسافر و 7 میلیون تن بار از طریق این مسیر ریلی جا‌به‌جا شود که موجب تثبیت جایگاه ایران در ترانزیت بین‌‌المللی بار و مسافر خواهد بود.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.