زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار روز

1397/10/17 دوشنبهمعاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از آزادراه همت- کرج:
تسریع درتکمیل محورهای مواصلاتی استان البرز
معاون وزیر راه وشهرسازی آزادراه همت- کرج را حلقه اتصال آزادراهی تهران به استان البرز دانست و گفت: شرکت ساخت وتوسعه به منظور رفع گلوگاه‌های ترافیکی استان البرز و به ویژه شهر کرج برنامه‌های ویژه‌ای در تسریع عملیات اجرایی محورهای مواصلاتی استان دارد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌المل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی صبح امروز به همراه استاندار البرز از پروژه‌های راهسازی این استان بازدید کرد و گفت: به منظور رفع مشکلات ترافیکی استان البرز و همچنین محورهای مواصلاتی به استان‌های غربی کشور برنامه‌های ویژه‌ای  از سوی شرکت ساخت وتوسعه در نظر گرفته شده است.
وی در بازدید از آزادراه همت- کرج اظهار داشت: این آزادراه یکی ازمسیرهای منتهی به پایتخت و تکمیل کننده کریدور بین‌المللی شرق به غرب کشور است که با بهره‌برداری کامل از آن علاوه بر کاهش زمان سفر و افزایش ایمنی شاهد کاهش بار ترافیکی درون شهری کرج با اتصال محور جدید به محور چالوس و کلاک و تسهیل دسترسی اهالی شمال کرج به استان های شمالی و تهران خواهیم بود.
خادمی افزود: عملیات اجرایی در قطعه دوم این پروژه حدفاصل گرمدره تا شهرک جهان نما با پیشرفت فیزیکی 92 درصد در مرحله تکمیل عملیات اجرای آسفالت و باقیمانده ابنیه فنی در محدوده پل‌های پادگان شهید مدرس است.
معاون وزیر راه و شهرسازی پیشرفت عملیات اجرایی در قطعه سوم آزادراه همت- کرج را حدود 86 درصد اعلام و عنوان کرد: در محدوده شهرک جهان نما تا جاده چالوس به طول 4.5کیلومتر عملیات خاکی  در حال انجام است.
معاون وزیر راه و شهرسازی بیان داشت: عمده عملیات اجرایی پروژه در محدوده شهرک جهان‌نما تا جاده چالوس در حال اجرا است و مهمترین مشکل در تاخیر پروژه نیز وجود معارضان واقع در مسیر آزادراه است که با پیگیری‌های صورت گرفته به تازگی بخش‌هایی از آن مرتفع شده است.
خادمی با تاکید بر اهمیت این آزادراه در کاهش ترافیک پایتخت و محورهای مواصلاتی استان البرز گفت: به منظور آزادسازی اراضی باقیمانده مسیر و هزینه‌های اجرای پروژه تخصیص 100 درصدی اعتبار مورد نیاز است.
زمان سفر از طالقان به کرج یک ساعت کاهش می‌یابد
معاون وزیر راه و شهرسازی در این سفر همچنین از محور طالقان- هشتگرد بازدید کرد و گفت:‌  این محور ۴0 کیلومتر دارد و با بهره‌بردرای از آن زمان سفر از طالقان به شهر کرج یک ساعت کاهش می‌یابد.
خادمی افزود: طول کلی محور 34 کیلومتر و طول کنارگذر تونل6 کیلومتر است که در حال حاضر  حدود 12 کیلومتر قطعه اول آن آسفالت بیندر شده و باقی مسیر در حد اجرای سابگرید و زیراساس است.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه با اشاره به اقلیم خاص منطقه و برودت هوا اظهار کرد: حفاری تونل قطعه دوم این پروژه به طول 960 متر و 72 متر گالری با در نظر گرفتن سرمای هوا و بارندگی‌های فراوان از سمت هشتگرد متوقف و حفاری سمت طالقان به طول 30 متر درحال اجرا است و تا پیش از شروع سرمای هوا حفاری 25 متر از سمت هشتگرد نیز به اتمام رسیده است.
وی در خصوص قطعه سوم محور طالقان- هشتگرد بیان داشت: این محدوده شامل کنارگذر طالقان به هشتگرد و واریانت اتصال به شهر جدید هشتگرد به طول ۲۰ کیلومتر است که با پیشرفت فیزیکی ۸3 درصد  در حال اجرا است و با توجه به برودت هوا این بخش از پروژه نیز با کندی پیش می‌رود.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.