زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار روز

1397/10/3 دوشنبهمعاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از راه‌آهن قزوین- رشت؛
بهره‌برداری بخش دیگری از کریدور ریلی شمال- جنوب کشور
معاون وزیر راه و شهرسازی با قطار از راه‌آهن قزوین- رشت بازدید کرد و گفت: با تکمیل شدن خط آهن قزوین- رشت، بیست و دومین استان نیز به شبکه ریلی کشور متصل می‌شود و بدین ترتیب بخشی از کریدور ریلی شمال- جنوب کشور به بهره‌برداری خواهد رسید.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی با همراهی وزیر راه و شهرسازی به منظور بررسی اقدامات صورت گرفته و عملیات تکمیلی در مسیر ریلی قزوین- رشت با قطار از این خط‌آهن بازدید کرد و در این خصوص گفت:‌ با تکمیل شدن خط آهن قزوین- رشت، بیست و دومین مرکز استان نیز به شبکه ریلی کشور متصل می‌شود و بدین ترتیب بخشی از کریدور ریلی شمال- جنوب کشور به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی عنوان کرد: بهره‌برداری از این راه‌آهن علاوه بر اهمیت داخلی مورد توجه بسیاری از کشورها از جمله آذربایجان برای اتصال به اروپا است.
معاون وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی خط آهن قزوین- رشت را بدلیل واقع شدن در مسیر کوهستانی بسیار پیچیده عنوان و اعلام کرد: راه‌آهن قزوین- رشت به طول 164 کیلومتر دارای ۲۵ کیلومتر تونل و 62 دستگاه پل خاص به طول ۹ کیلومتر است و همین نشان از صعوبت اجرا دارد.
خادمی با اشاره به اعتبار موردنیاز برای تکمیل و تحویل این مسیر ریلی گفت: ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این مسیر ریلی مورد نیاز است که 60 میلیارد تومان به صورت نقدی و 90 میلیارد تومان از طریق اسناد خزانه اسلامی تامین خواهد شد.
وی اتصال راه‌آهن قزوین- رشت به آستارا و بندر انزلی را هدف بعدی در این مسیر ریلی برشمرد و گفت: در مرحله بعد برنامه ریزی شده است تا مقدمات اتصال ریلی رشت به آستارا فراهم شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی تایید کرد: بر اساس مطالعات انجام‌شده راه‌آهن قزوین-رشت ظرفیت جابه‌جایی ۵ میلیون مسافر و ۱۰ میلیون تن بار در یک افق ۲۰ ساله را دارد.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.