زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار روز

1397/9/13 سه شنبهبا حضور وزیر راه و شهرسازی صورت گرفت
بهره برداری از بزرگراه ایوانکی-آبسرد
معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان سمنان از بهره‌برداری بزرگراه ایوانکی به آبسرد در محدوده استان سمنان خبر داد و گفت:‌ بهره‌برداری از این محور ضمن تسهیل تردد از شهرستان‌های گرمسار و ایوانکی به پایتخت، انتقال بار و مسافر از مرکز به شمال کشور و بالعکس را نیز روان می کند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل‌و‌نقل کشور، خیراله خادمی امروز به همراه وزیر راه و شهرسازی به استان سمنان سفر کرد و از افتتاح محور ایوانکی به آبسرد و آغاز عملیات اجرایی ایوانکی به گرمسار خبر داد.
معاون وزیر راه و شهرسازی محور ایوانکی- کیلان- آبسرد- دماوند را راه ارتباطی بین استان‌‌های سمنان و تهران دانست و توضیح داد: این مسیر 72 کیلومتر است که 18 کیلومتر آن در استان سمنان قرار دارد و با بهره‌برداری از 6.5 کیلومتر باقیمانده، کل این محور در محدوده استان سمنان زیرعبور ترافیک قرار می گیرد.
وی افزود: 11 کیلومتر از این محور در سنوات گذشته زیر عبور ترافیک قرار گرفته و در مجموع برای احداث این 18 کیلومتر در استان سمنان 16 میلیارد تومان هزینه شده است.
خادمی بهره‌برداری از این بزرگراه را موجب ارتباط بین شهرستان ایوانکی و گرمسار به محور دماوند- فیروزکوه در استان تهران عنوان و اضافه کرد: 3کیلومتر از این محور در استان تهران زیرعبور ترافیک قرار گرفته و 5 کیلومتر دیگر نیز در دست اجرا قرار دارد که با تکمیل شدن کل محور ترافیک مبادی ورودی شرق تهران کاسته می‌شود و تردد در محدوده دماوند روان خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: بهره‌برداری از بزرگراه ایوانکی- آبسرد نقش مهمی در انتقال بار و مسافر از مرکز به شمال کشور و بالعکس دارد.
خادمی در این سفر به همراه وزیر راه و شهرسازی از محور گرمسار - سیمین دشت - فیروزکوه بازدید کرد و در این خصوص گفت:‌ این محور 87 کیلومتر طول دارد و 22 کیلومتر آن در محدوده استان سمنان قرار گرفته است.
وی همچنین از احداث واریانتی در مسیر 22 کیلومتری این پروژه در استان سمنان خبر داد و گفت:‌ 8 کیلومتر ابتدایی این محور در گذشته به بهره‌برداری رسیده و 10 کیلومتر دیگر نیز در دست اجرا قرار دارد که با احداث این واریانت، این مسیر 4 کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود.
معاون وزیر راه  وشهرسازی تاکید کرد: بهره‌برداری از محور گرمسار سیمین دشت - فیروزکوه موجب تسهیل تردد از استان سمنان به تهران و شمال کشور می‌شود.
گفتنی است محور ایوانکی به گرمسار به طول 8.5 کیلومتر نیز از دیگر پروژه‌هایی است که در این سفر کلنگ آغاز عملیات اجرایی آن به زمین زده شد.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.