زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار روز

1397/9/7 چهارشنبهمعاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:
آغاز عملیات اجرایی قطعه دوم محور بندرلنگه-پارسیان
معاون وزیر راه وشهرسازی از آغاز عملیات اجرایی قطعه دوم محور بندرلنگه- پارسیان خبر داد و گفت: با بهره ‌برداری از کل 56کیلومتر این محور علاوه بر تکمیل بزرگراه بندرعباس- عسلویه، بندر چارک و جزیره کیش نیز به کریدور نوار ساحلی جنوب متصل خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی صبح امروز در سفر به استان هرمزگان از آغاز عملیات اجرایی بزرگراه بندرلنگه- پارسیان خبر داد و گفت: این قطعه به طول 28 کیلومتر از روستای دیوان در شهرستان بندرلنگه آغاز  و به روستای باوندان ختم می‌شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی کریدور بزرگراهی نوار ساحلی جنوب کشور را به لحاظ برخورداری از منابع عظیم نفت و گاز در جنوب کشور و  دسترسی به آب‌های آزاد  از طریق خلیج فارس و دریای عمان دارای اهمیت ویژه دانست و گفت: با توجه به اینکه استان‌‌های جنوبی قطب اقتصادی کشور هستند و بخش عمده‌ای از درآمد کشور از این استان‌ها حاصل می‌شود، تکمیل این کریدور نقش کلیدی در حمل و  نقل باری ایمن در کشور خواهد داشت.
وی تاکید کرد: 838 کیلومتر از این کریدور در استان هرمزگان قرار دارد  که 487 کیلومتر آن در غرب استان واقع شده که در حال حاضر 122 کیلومترآن در دست اجرا و 300 کیلومتر آن نیز به بهره‌برداری رسیده است.
خادمی با اشاره به طول 28 کیلومتری قطعه 2 این پروژه ادامه داد: این پروژه 56کیلومتر است و با تکمیل شدن کل محور علاوه بر تکمیل بزرگراه بندرعباس- عسلویه، بندر چارک و جزیره کیش نیز به کریدور نوار ساحلی جنوب متصل خواهد شد.
وی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این قطعه را 62 میلیارد تومان اعلام و اضافه کرد:‌ برای تکمیل شدن قطعه دو پروژه 115 هزار و 892 مترمکعب خاکبرداری، 447 هزار مترمکعب خاکریزی صورت می‌گیرد و بیش از 19 هزار مترمکعب بتن و 210 تن آرماتور مورد نیاز است.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.