زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار برگزیده

1399/2/31 چهارشنبهمعاون ساخت وتوسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها:
پایان امسال؛ راه‌آهن بستان‌آباد- تبریز آماده بهره‌برداری می‌شود
معاون ساخت وتوسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها در بازدید از خط آهن بستان‌آباد- تبریز گفت:‌ با توجه به اهمیت این خط‌آهن در کریدور ریلی شرقی- غربی، در صورت تخصیص اعتبار حدفاصل بستان‌آباد تا تبریز تا پایان سال 1399 به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، عباس خطیبی امروز در بازدید از راه‌آهن بستان‌آباد- تبریز خبر داد: پیرو افتتاح و بهره برداری از راه‌آهن میانه بستان‌آباد به طول 132 کیلومتر در آذر ماه سال گذشته انشاءالله مقرر است تا پایان سالجاری عملیات اجرایی این مسیر ریلی حدفاصل ایستگاه بستان‌آباد تا ایستگاه خاوران به طول 44 کیلومتر تکمیل شود.
وی با اشاره به اهمیت این مسیر ریلی در کریدور ترانزیت بین‌المللی شرقی- غربی اظهار داشت:‌ در همین راستا با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و موافقت رئیس محترم جمهور دستور تخصیص 1000 میلیارد ریال اعتبار نقدی را به منظور تکمیل راه‌آهن میانه- تبریز صادر شده که در صورت تامین به موقع مابقی اعتبار مورد نیاز این مسیر ریلی تا پایان سالجاری به بهره‌برداری خواهد رسید.
خطیبی با تاکید بر اهمیت استان آذربایجان شرقی در مسیر کریدورهای مهم بین‌المللی گفت: از پنج کریدور مهم در اتصال شرق آسیا به اروپا، سه کریدور مهم از ایران عبور می‌کند که راه‌آهن میانه- تبریز یکی از بخش‌های مهم این کریدورها است.
معاون ساخت وتوسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها اعلام کرد: تا کنون 19،260 میلیارد ریال در طرح راه‌آهن میانه بستان‌آباد تبریز هزینه شده و افزود: اعتبار مصوب سالجاری این پروژه نیز 3،400 میلیارد ریال در نظر گرفته شده و به منظور اتمام طرح تا ایستگاه خاوران 4،000 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
وی در خصوص عملیات صورت گرفته در این پروژه توضیح داد و گفت: پیشرفت فیزیکی کل در این بخش حدود 60 درصد است بطوریکه ‌در بخش زیرسازی 86 درصد پیشرفت فیزیکی صورت گرفته و در بخش روسازی 10 کیلومتر از مسیر ریل‌گذاری شده است و پیشرفت فیزیکی معادل 12 درصد دارد.
گفتنی است ایستگاه راه‌آهن خاوران در زمینی به وسعت 8 هکتار در ابتدای شهر تبریز با سالن مسافر(ساختمان اصلی ایستگاه) به مساحت 3،500 متر مربع وبا مساحت کل 9،800 متر مربع زیربنا به عنوان یک ایستگاه راه‌آهن مسافری برای شهر تبریز در حال احداث است.
معماری ایستگاه با نگاه ویژه به فرش تبریز به عنوان نماد صنعت، علم، هنر و قدمت شهر شکل گرفته و برای رفاه حال مسافرین ایستگاه در دوطبقه بعلاوه 4،200 متر مربع سایه بان با دو سکوی مسافری تجهیز خواهد شد.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.