زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار برگزیده

1398/12/27 سه شنبه
افتتاح آزادراه همت-کرج با حضور رئیس جمهور/ 97 درصد پروژه در دولت دوازدهم انجام شده/افتتاح 7 آزادراه در دولت دوازدهم
رییس جمهور در آیین افتتاح آزادراه همت-کرج گفت: قطعه ۲ و ۳ که الان افتتاح شد در آغاز دولت ۳ درصد اجرایی و عملیاتی بود و ۹۷ درصد در این ۶ سال تامین اعتبار و اجرا شده است
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، صبح امروز قطعات 2 و 3 آزادراه همت-کرج با حضور رئیس جمهور، وزیر راه و شهرسازی، رئیس دفتر رئیس جمهور، استاندار البرز و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه برگزار شد.
در ابتدای این مراسم معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن تشریح آخرین وضعیت ساخت و توسعه آزادراه­ها گفت: اگرچه برنامه اصلی حمل و نقلی کشور تغییر مد حمل و نقل از جاده ای به سمت ریلی است و در این باب هم اتفاقات خوبی در توسعه ریلی کشور رخ داده، اما با توجه به اینکه 88 درصد بار و مسافر کشور از طریق جاده صورت می گیرد، لازم است که به شاهراه های ارتباطی و توسعه آزادراه ها نیز توجه ویژه شود.
خیراله خادمی افزود: در حال حاضر 2400 کیلومتر آزادراه موجود و حدود 1161 آزادراه در حال اجرا در کشور داریم. برنامه ای که تا پایان دولت دوازدهم توسط وزیر محترم تدوین شد و سازمان برنامه و بودجه کشور هم بر اساس آن برنامه ریزی کردند این است که 582 کیلومتر از این آزادراه ها تا پایان دولت بهره برداری شود.
افتتاح 7 آزادراه در دولت دوازدهم
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه ادامه داد: امروز با دستور جنابعالی سومین پروژه از 7 پروژه برنامه ریزی شده افتتاح شود. قطعه 4 آزادراه تبریز- ارومیه و منطقه یک آزادراه تهران-شمال پیش از این با حضور جنابعالی افتتاح شد و امروز هم قطعه های 2 و 3 آزادراه  همت-کرج افتتاح می شود. برای این آزادراه ها تا کنون حدود 9500 میلیارد تومان هزینه شده و ارزش بروز آن حدود 25 هزار میلیارد تومان است که پیشرفت فیزیکی آنها متوسط 70 درصد است.
خادمی آزادراه کنارگذر جنوبی تهران، آزادراه کنارگذر شرقی اصفهان، آزادراه اصفهان-شیراز و آزادراه اراک-خرم آباد را 4 آزادراه دیگری عنوان کرد که طبق برنامه ریزی های صورت گرفته بایست تا پایان دولت مورد بهره برداری قرار گیرد.  
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امروز آزادراه همت-کرج به عنوان چهارمین راه ارتباطی پایتخت به کرج افتتاح می شود و پیش بینی ما این است که این محور 25 تا 30 درصد ترافیک فعلی مسیر تهران-کرج را جذب کند.
خادمی در تشریح مسیر پروژه اظهار داشت: قطعه اول از انتهای منطقه 22 شهرداری تهران تا گرمدره است که از سال 1391 تمام شده و در سال 92 زیرعبور قرار گرفته است. قطعه 2 از گرمدره تا شهرک جهان نما به طول 5/1 کیلومتر و قطعه 3 از شهرک جهان نما تا جاده چالوس به طول 4/5 کیلومتر است که امروز افتتاح می شود. در مجموع طول این دو قطعه 9/6 کیلومتر است و برای احداث آن نزدیک به 650 میلیارد تومان هزینه شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به عبور پروژه از مناطق شمالی تهران-کرج گفت: 85 درصد مسیر این آزادراه کاملا کوهستانی است و همچنین چون در جوار پایه های برق فشار قوی و مناطق مسکونی بوده است کل عملیات اجرایی آن بدون انفجار صورت گرفته است. حدود 110 قطعه مسکونی، پادگان ها و مناطق گردشگری نیز در طول مسیر  بوده است که با کمک مسئولین این زمین ها تملک شد.
از پنجشنبه آزادراه همت-کرج به روی مردم باز می شود
در ادامه مراسم با فرمان رئیس جمهور قطعه های 2 و 3 آزادراه همت-کرج به صورت رسمی افتتاح شد.
حجه الاسلام و المسلمین حسن روحانی با تاکید بر اهمیت این پروژه گفت: این اتوبان اهمیت ویژه دارد. سال‌ها بود که مردم از آزاد راه اتوبان همت عبور می کردند و یک مرتبه با تابلویی به نام پایان اتوبان مواجه می‌شدند و  ناچار بودند به سمت چپ گردش کنند. از روز پنجشنبه این مسیر و این راه به روی مردم باز می شود و آن تابلو قرمز پایان اتوبان برداشته و موجب خوشحالی مردم تهران و کرج می‌شود.
رئیس جمهور یادآور شد: قطعه ۲ و ۳ که الان افتتاح شد در آغاز دولت ۳ درصد اجرایی و عملیاتی بود و ۹۷ درصد در این ۶ سال اعتبار تامین و اجرا شده است و امروز به صددرصد رسیدیم.
روحانی ضمن تبریک به مردم استان البرز گفت: در این ماه های اخیر سه پروژه مهم را افتتاح کردیم که بسیار اهمیت داشت. یکی مترو هشتگرد برای استان تهران و البرز افتتاح شد. دومین پروژه آزادراه تهران-شمال بود که افتتاح شد و بسیار اهمیت داشت.
وی اضافه کردآزاد راه تهران- شمال صنعت جاده سازی و قدرت ایران را در ایجاد تونل و پل به نمایش می گذارد. آن ۳۲ کیلومتری که جای آن ۹۰ کیلومتر را گرفته است سراسر پل یا تونل است و این قدرت مهندسین ایران را نشان می دهد که بسیار حایز اهمیت است.
روحانی گفتسومین پروژه هم در آستانه سال جدید افتتاح شد قطعه ۲ و ۳ آزاده راه شهید همت – کرج بودکه  به بهره برداری رسید. تقریبا سه سال است که ما هرسال به آقای دکتر نوبخت می‌گوییم که آیا این اتوبان افتتاح می شود و او هم همیشه به ما قول می دهد که تلاش می کنیم تا عید افتتاح شود خدا را شکربا کمی تاخیر به افتتاح رسیدیم.
رییس جمهوری ادامه داد: سال ۹۹ مردم از این جاده استفاده می کنند.  این کار انجام خواهد گرفت. بقیه طرح ها و پروژه های دیگر هم در سال ۹۹ افتتاح خواهد شد
روحانی یادآور شد۱۰ هزار میلیاردتومان برای این آزادراه‌ها اعتبار هزینه شده است که ارزش فعلی این آزاد راه ها ۲۵ هزار میلیارد تومان است. بنابراین سرمایه خوبی برای مردم است.
رییس جمهور همچنین ضمن قدردانی از دستگاه‌هایی که در اجرای این پروژه حضور داشتند، ابراز امیدواری کرد ۱۷ کیلومتر باقی مانده این آزاد راه در سال ۹۹ این پروژه تکمیل شود.
روحانی با بیان اینکه اجرای این طرح‌ها باعث چند برابر شدن قیمت زمین‌های اطراف آن می شود، گفت:
پول این اتوبان را این زمین‌ها می‌تواند تامین کند. این زمین یا برای دولت است یا برای یک نهاد عمومی است یا برای نیروهای مسلح است یا برای بخش خصوصی است. اگر پادگانی است و اتوبان را از کنار آن رد می‌کنیم آن نهاد نظامی باید پول آن را بدهد یعنی زمین‌های آن ده برابر ارزش پیدا کرده است. اگر اینها پولهایشان را پرداخت کنند پول بسیاری از آزادراه‌ها از همین راه تامین می‌شود.

 

 
امتیاز دهی
 
 
faraz
1398/12/27 18:10:46
این آزادراه اکنون نمیتواند همه تقاضاهای موجود برای استانهای غربی و مسافران عبوری را تامین کند. این آزادراه باید امتداد داده شود و به آزادراه فعلی کرج قزوین متصل شود. و اگر مدیران هوشمند و آینده نگر باشند این آزادراه را باید در امتداد آزادراه فعلی تا قزوین امتداد دهند تا حجم سنگین تقاضا در سالهای آینده را پاسخگو باشند.

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.