زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار برگزیده

1398/12/6 سه شنبهمنطقه یک آزادرا ه تهران-شمال افتتاح شد
رییس جمهور: روزی خوب تاریخ مهندسی در ایران است/ درآمد منطقه یک صرف ساخت منطقه دو خواهد شد/نمی شود برای این جاده ارزش گذاشت
رییس جمهور در مراسم بهره برداری ازمنطقه یک آزادراه تهران-شمال گفت: امروز روز خوب برای تاریخ مهندسی در ایران است و به عنوان روزی به عنوان روزی ارزشمند در جهاد همه جانبه ملت برای سازندگی ثبت می‌شود زیرا که جاده، راه آهن، بندر، کشتی، هواپیما و... زیربنای اصلی برای توسعه کشور هستند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی صبح سه شنبه با حضور در محل احداث منطقه یک آزادراه تهران-شمال، ضمن صدور دستور بهره‌برداری رسمی از این طرح، با توضیح مسوولان و مهندسان اجرای این پروژه در جریان روند مطالعات و ساخت آن و مزیت‌های استفاده از آن در راستای رفاه بیشتر مردم، قرار گرفت.
روحانی هنگام صدور دستور بهره‌برداری رسمی از منطقه یک آزادراه تهران - شمال و پرده‌برداری از لوح یادمان افتتاح این پروژه، گفت: به میمنت و مبارکی آغاز ماه مبارک رجب و روز میلاد با سعادت امام محمد باقر (ع) منطقه یک بسیار مهم شمال از تهران تا سه راه شهرستانک که در واقع نمایشی از قدرت مهندسی مهندسان ایرانی است را افتتاح می‌کنیم.
وی گفت: این پروژه را در دوران تحریم ساختیم و افتخار می‌کنیم به این که مهندسان و کارگران عزیز ما و مدیران ما همه بخش‌های مختلف تحریم نتوانست بر اراده آنان برای تکمیل این پروژه مهم تاثیر بگذارد البته ممکن است تحریم در زمان بندی تاخیری ایجاد کند.
روحانی یادآور شد: دولت ما زمانی شروع شد که در تحریم شدید بودیم من از همان روزهای اولیه ریاست جمهوری آقای فروزنده را صدا زدم که ریاست آن موقع بنیاد بود گفتم نقشه آزاد راه شمال را بیاورید که آوردند آن روز ۱۷ درصد پروژه انجام شد و ما باید هشتاد و خورده ای از این پروژه را انجام می‌دادیم.
رییس جمهوری با بیان این که  من از سال ۷۵ با این پروژه سروکار داشتم، گفت: زمانی که آیت الله هاشمی رفسنجانی برای این پروژه تصمیم گرفته بود. اول یک طرح دیگر بود. آقای رفیق دوست طرحی را به آقای هاشمی دادند و ایشان مرا صدا زد و مفصل در این مورد با من صحبت کرد. این طرح به بنیاد واگذار شد و از همان زمان زحمات زیادی از دوران مهندس فروزنده و بعد آقای سعیدی کیا کشیده شد و با همه وجود برای تکمیل طرح به صحنه آمدند. مهندس فتاح هم هر کجا هست با همه توان و قدرت در کار خود حضور دارد و ما در کارهای قبلی هم او را دیدیم.
وی افزود: آقای آخوندی هم برای این پروژه خیلی زحمت کشید و چند بار قرار گذاشتیم از این پروژه بازدید کنیم که نشد و جای ایشان که امروز این پروژه افتتاح شده خالی است. مهندس اسلامی هم از روز اول عنصر بسیار پرکاری بوده و خستگی ناپذیر است و هر ساعتی زنگ می زنیم سرکار است و تا حالا موفق نشدیم که ایشان را در خواب پیدا کنیم یعنی هر وقت زنگ زدیم بیدار بوده است. من از همه کسانی که بار مسوولیت را بردوش گرفتند تشکر می‌کنم چرا که این کار، خیلی کار با ارزش و پرمسوولیتی است.
روحانی در ادامه با اشاره به صرفه‌جویی در مصرف سوخت با افتتاح این قطعه گفت: همه ما توجه داریم عمر بشر و مردم و ساعات زندگی مردم چقدر مهم است.  این که این جاده جدید یک ساعت و نیم زمان را کوتاه می‌کند اصلا نمی‌شود برای آن ارزش گذاشت.

درآمد منطقه یک صرف ساخت منطقه دو خواهد شد

رییس دولت دوازدهم یادآورشد: در روز غیرتعطیل کمتر، و در روز تعطیل یک قیمت مناسب و الان هم تصمیم گرفتیم از این قطعه یک، دولت و بنیاد هر درآمدی که دارند این درآمد را برای قطعه دوم صرف می‌کنیم. البته این درآمد کافی نیست قطعه دوم خیلی پول می‌خواهد.
روحانی افزود: مردم بدانند که هر مقداری در اینجا پرداخت می‌کنند ما برای قطعه دوم صرف می‌کنیم. دولت هم کمک می‌کند انشاءالله قرار ما با آقای اسلامی و فتاح این است که تا پایان دولت دوازدهم، ان‌شاءالله قطعه دوم یک مسیرش افتتاح بشود و یک مسیر هم از همان جاده قدیم استفاده شود تا بعد قسمت بعد هم تکمیل شود و این قرار ما باشد.
وی یادآور شد: ما همه توانمان را به کار می‌گیریم و من به آقای نوبخت هم دستور می‌دهم که همه امکاناتی که لازم است را در اختیار بگذارد که ان‌شاء الله مردم بتوانند زندگی راحت‌تری داشته باشند.
رییس دولت دوازدهم یادآورشد: دوستان می‌خواستند قسمت کوتاهی از این جاده را برویم که ما تا آخر رفتیم که خیلی جالب توجه و افتخارآفرین است. این جاده بسیار زیباست. این جاده‌ای، جاده‌ای است که یا پل است و یا تونل. در تمام مسیر این جاده، از پل عبور می‌کنیم و به داخل تونل می‌رویم، و از تونل که خارج می‌شویم بر روی پل می‌رویم.
‌روحانی ادامه داد: مشخص است که در این ۳۲ کیلومتر، چه کار عظیم و بزرگی انجام شده است. یعنی ۱۸ تونل که یکی از آن تونل‌ها نزدیک ۵ کیلومتر طول دارد. اگر اشتباه نکنم، به طور مثال حدود ۴۸۴ هزار و ۸۵۰ است که البته ممکن است این رقم کمی بالاتر یا پایین‌تر باشد. این جاده ۱۸ تونل دارد که یکی از تونل‌ها حدود ۵ کیلومتر است. این همه پل‌های زیبا مسیر بسیار زیبا و جالب و فرصتی که ایجاد می‌شود.
رییس جمهوری اضافه کرد: من در اینجا به استاندار تهران و استاندار البرز تبریک می‌گویم. البته تبریک برای مردم این دو شهر است چرا که مردم تهران کیلومترها می‌آمد و معطل می‌شدند تا به کرج برسند.
وی افزود: امروز، روز مبارکی هم برای مردم تهران است که راه کوتاه‌تر می‌شود و هم برای مردم البرز و کرج. چرا که ترافیک و آلودگی سنگینی رفع می‌شود. هم از استاندار تهران و هم از استاندار البرز تشکر می‌کنم. هم برای این استان‌ها مبارک است و هم مردم کل کشور و استان‌های شمالی کشور به ویژه مازندران.
 


در راه آهن کار ما بی نظیر بود

وی با بیان اینکه کار بزرگ و عظیمی انجام شده است، اظهار داشت: بیش از چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان خرج شده است و ارزش فعلی آن هم ۱۰ هزار میلیارد تومان است. این جاده در طول زمان آماده شده است که به نفع سلامت مردم و صرف انرژی کمتر است و سالانه ۸۰ میلیون لیتر کمتر مصرف می‌شود. سلامت مردم بیشتر مدنظر است و مردم سالم‌تر به مقصد می‌رسند.
روحانی افتتاح رسمی جاده تهران شمال را روز خوبی برای تاریخ ایران و مهندسی ایران برشمرد و تصریح کرد: امروز به عنوان روزی ارزشمند در جهاد همه جانبه ملت برای سازندگی ثبت می‌شود. جاده، راه آهن، بندر، کشتی، هواپیما و... زیربنای اصلی برای توسعه کشور هستند.
 
رییس جمهوری خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم و دوازدهم در زمینه بنادر کار عظیمی انجام شد. در راه‌آهن کار ما بی نظیر بود و پنج استان به راه آهن سراسری وصل شدند.  امیدواریم بخش بزرگ راه آهن چابهار به زاهدان با تزریق جدید مالی به سرانجام برسد و همچنین بودجه راه آهن رشت به آستارا تامین شود.
 
در ادامه این مراسم رئیس جمهور از خیراله خادمی  معاون وزیر راه و شهرسازی،  پرویز فتاح رییس سازمان بنیاد مستضعفان، محمد سعیدی کیا رییس پیشین این سازمان، جلال بهرامی معاون ساخت و توسعه آزادراهها، حسین میرشفیع معاون پیشین آزادراهها، نمایندگان شرکت های مشاور و پیمانکار احداث آزادراه و حسن ملکی به نمایندگی از همه کارگران احداث آزادراه قدردانی کرد.
 
 
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.