زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار برگزیده

1398/6/11 دوشنبهسفر معاون وزیر راه و شهرسازی به استان کردستان
گامی دیگر در تکمیل کریدور بزرگراهی غرب کشور/تکمیل زیرسازی راه آهن همدان-سنندج تا پایان سال99
معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از کریدور بزرگراهی غرب کشور گفت: بخشی از این کریدور شامل یک پل بزرگ در محدوده سقز تا دیواندره مراحل نهایی کار را طی می‌کند که با بهره‌برداری از آن یکی از گلوگاه‌های ترافیکی این کریدور در محدوده استان کردستان رفع خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی صبح امروز به منظور بازدید از پروژه‌های زیرساختی استان کردستان به این استان سفر کرد که بازدید از بخش‌های مختلف کریدور بزرگراهی غرب کشور یکی از برنامه‌های اصلی این سفر بود.
خادمی طول کریدور بزرگراهی غرب کشور را 1482 کیلومتر اعلام کرد و گفت: این کریدور از مرز بازرگان تا بندر امام‌خمینی امتداد دارد و ضمن کاهش زمان سفر و سهولت جا‌به‌جایی بین استان‌های شمالغرب به جنوب غرب موجب تسهیل ترانزیت کالا و مسافر از کشورهای ترکیه و عراق  به آب‌های آزاد می‌شود.
وی این محور را از نظر ترافیک ترانزیتی و اتصال شمال به جنوب کریدور بزرگراهی غرب کشور مهم ارزیابی و خاطرنشان کرد: احداث این مسیر موجب رونق تجاری و اقتصادی استان‌های کردستان و کرمانشاه می‌شود و به لحاظ توسعه گردشگری در این استان ها تاثیر بسزایی خواهد داشت.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به قرار گرفتن 316 کیلومتر از این کریدور در استان کردستان اظهار داشت: این کریدور در استان کردستان از انتهای شهر بوکان آغاز و تا شهر کامیاران ادامه می‌یابد و در طول مسیر از شهرهای سقز، دیواندره و سنندج عبور می‌کند.
وی ادامه داد: کریدور بزرگراهی غرب در استان کردستان در 18 قطعه در محور میاندوآب- کرمانشاه تعریف شده است که 10 قطعه آن در حال ساخت است ، 5 قطعه آن به بهره‌برداری رسیده، 1 قطعه در شرف بهره‌برداری و 2 قطعه دیگر در دست مطالعه است.
خادمی در این بازدید از محدوده سنندج- کامیاران در محور میاندوآب- کرمانشاه نیز بازدید کرد و گفت : این محدوده 58 کیلومتر طول دارد که 22 کیلومتر آن تکمیل شده و 15 کیلومتر آن نیز تا پایان سالجاری آماده بهره‌برداری خواهد بود.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه پیشرفت فیزیکی کل این پروژه را 50 درصد عنوان و اضافه کرد: در بازدید امروز به منظور رفع مشکلات پیمانکاران و معارضان در محدوده پروژه تصمیماتی اتخاذ شد که با توجه به جغرافیای منطقه و قرار گرفتن در محدوده کوهستانی تا پیش از پایان فصل کاری 15 کیلومتر از این پروژه آماده بهره‌برداری شود.
وی افزود: این محدوده دارای پنج دستگاه تونل به طول 2.5 کیلومتر است که در حال حاضر عملیات حفاری و قاب‌گذاری تونل‌ها در حال انجام است.
بازدید از محور سنندج- دیواندره بخش دیگری از برنامه‌های این سفر بود که خادمی در این رابطه گفت:‌ این محور 85 کیلومتر طول دارد که تاکنون 50 کیلومتر آن تکمیل شده است و در هدف‌گذاری سالجاری در صورت تامین اعتبار مورد نیاز پنج کیلومتر دیگر نیز زیر عبور قرار می‌گیرد.
خادمی ادامه داد: این محور دارای چهار دستگاه تونل به طول یک کیلومتر و چهار دستگاه پل بزرگ به طول 468 متر است.
وی تکمیل عملیات اجرایی پل بزرگ آدینان را موجب رفع یکی از گلوگاه‌های مهم ترافیکی محور ذکر کرد و اظهار داشت: این پل نقش بسیار حیاتی در مسیر اصلی سقز سنندج و به عبارتی مسیر اصلی شمال‌غرب به جنوب کشور دارد و با بهره‌برداری از آن شاهد کاهش ترافیک در این محدوده  خواهیم بود.
خادمی  همچنین در بازدید از گردنه صلوات‌آباد در محور سنندج- همدان گفت:‌ این مسیر به طول 25 کیلومتر از شهر سنندج شروع می‌شود و تا روستای صلوات‌آباد ادامه می‌یابد.
وی اضافه کرد: این بخش از کریدور بزرگراهی غرب کشور  به علت کوهستانی بودن، قرارگیری در دامنه کوه‌های مشرف به شهر سنندج و دو طرفه بودن، مسیری خطرناک است و عملیات احداث و تعریض این گردنه نقش بسزایی در بالا بردن ایمنی و کاهش تصادفات رخ‌به‌رخ در محور دارد.
 

تکمیل عملیات زیرسازی راه‌آهن همدان- سنندج تا پایان سال 1399
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه در این سفر از راه‌آهن سنندج- همدان نیز بازدید کرد و با تاکید بر اهمیت این مسیر ریلی در اتصال استان همدان و کردستان به شبکه ریلی کشور اظهار داشت:  در صورت تامین اعتبار مورد نیاز عملیات زیرسازی همدان تا سنندج تا پایان سال 1399 تکمیل و به موازات آن عملیات اجرایی ساخت ایستگاه‌های مسیر نیز آغاز خواهد شد.
وی پیشرفت عملیات زیرسازی در این محدوده را 62 درصد اعلام کرد و گفت: در حال حاضر نیز مناقصه احداث ایستگاه‌های دهگلان و سنندج در حال برگزاری است.
خادمی یادآور شد: طول طرح راه‌آهن تهران- همدان- سنندج420 کیلومتر است که در آن مسیر تهران تا همدان به طول 270 کیلومتر است که در حال حاضر به بهره‌برداری رسیده است و همدان تا سنندج  نیز به طول 150 کیلومتر تعریف شده است که از شهرهای تهران، رباط‌کریم، ساوه، فامنین، همدان، بهار و قروه و دهگلان عبور می‌کند و به شهرستان سنندج منتهی می‌شود.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.