زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار برگزیده

1398/6/10 يكشنبهمعاون ساخت وتوسعه راه‌ها:
تکمیل بخش دیگری از کریدور بزرگراهی جنوب به شمال شرق کشور
معاون ساخت وتوسعه راه‌ها از بهره‌برداری بخش دیگری از کریدور بزرگراهی جنوب به شمال شرق کشور خبر داد و گفت: در راستای تسهیل سفر زوار بارگاه حرم ثامن‌الحجج از نواحی جنوب و جنوب شرق کشور و ترانزیت کالا به سمت آسیای میانه و افغانستان بخش دیگری از بزرگراه مهنه- گناباد به بهره‌برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، محمد رضا کدخدا زاده از افتتاح بخش دیگری از کریدور جنوب به شمال شرق کشور خبر داد و گفت:  در راستای تسهیل سفر زوار بارگاه حرم ثامن‌الحجج از نواحی جنوب و جنوب شرق کشور و ترانزیت بار به سمت آسیای میانه و افغانستان 10 کیلومتر دیگر از بزرگراه مهنه- گناباد زیر عبور قرار گرفت.
  کدخدا زاده با تاکید بر اهمیت این کریدور در توسعه ترانزیت کالا و مسافر گفت:‌ با توجه به اهمیت سواحل مکران و موقعیت بی نظیر بندر چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور و کوتاه‌ترین مسیر ترانزیت کالا به کشورهای محصور در خشکی آسیای میانه و افغانستان، تکمیل هرچه سریعتر این کریدور یکی از اولویت‌های اساسی است.
وی افزود: طول کل کریدور مذکور واقع در مسیر چابهار- زاهدان- بیرجند- مشهد 1596کیلومتر است که در سه استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی قرار گرفته است و تاکنون 419کیلومتر آن تکمیل و به صورت بزرگراه زیر عبور قرار دارد و به منظور تکمیل 1177 کیلومتر باقیمانده محور مذکور بالغ بر 28950 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
معاون ساخت وتوسعه راه‌ها بزرگراه مهنه- گناباد را بخشی از این کریدور معرفی کرد و گفت:‌ این محور 67 کیلومتر است که تاکنون 42 کیلومتر آن به صورت بزرگراه زیر عبور قرار گرفته و به مناسبت هفته دولت نیز 10 کیلومتر دیگر از محور مذکور با صرف اعتبار 150 میلیارد ریال تکمیل و به بهره‌برداری رسید.
کدخدازاده ادامه داد: برنامه‌ریزی شده است تا 15 کیلومتر باقی‌مانده محور مهنه- گناباد نیز تا پایان سال آینده تکمیل و آماده بهره‌برداری شود.
وی بهره‌برداری از این محور را موجب کاهش ترافیک و افزایش ایمنی دانست و اظهار داشت: بخش‌ اعظمی از محور بیرجند- مشهد در استان خراسان رضوی در سال‌های گذشته به بزرگراه تبدیل شده است و بخش‌های کمی از این محور در نقاط حادثه‌خیز و گلوگاه‌های ترافیکی باقی مانده است که با تکمیل هرچه سریعتر ضمن افزایش طول پیوسته بزرگراه و افزایش ظرفیت سرعت، ایمنی نیز افزایش خواهد یافت.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.