زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار برگزیده

1398/6/1 جمعه در راستای تسهیل تردد بین استان‌های سمنان و مازندران
تا پایان پاییز بخش‌های دیگری از محور ساری- تاکام آماده بهره‌برداری می‌شود
معاون وزیر راه وشهرسازی در بازدید از محور ساری-تاکام گفت: با توجه به اهمیت این محور در اتصال دو استان مازندران و سمنان به یکدیگر و همچنین حذف گلوگاه‌‌های ترافیکی جنوب شهر ساری، 11.5 کیلومتر دیگر از این محور تا پایان فصل پاییز تکمیل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و  نقل کشور، خیراله خادمی از مسیرهای مواصلاتی استان مازندران بازدید کرد و در خصوص محور ساری- تاکام گفت:‌ این پروژه به طول 21 کیلومتر در دو قطعه در حال اجرا است که قطعه اول 13 کیلومتر است و در حال حاضر 8.5 کیلومتر آن زیر عبور قرار دارد. 

وی از تکمیل 3 کیلومتر دیگر از این محدوده تا پایان مهرماه سالجاری خبر داد و افزود:‌ علاوه بر این میزان برنامه ریزی شده است تا 2 کیلومتر دیگر نیز تا پایان آذر ماه تکمیل شود.

خادمی در خصوص قطعه دوم نیز تاکید کرد: این قطعه حدفاصل شهر هولار تا سه راهی تاکام به طول 8.5 کیلومتر است و 2.5 کیلومتر این بخش نیز تا پایان پاییز قابل بهره‌برداری خواهد بود.


مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه تاکید کرد: در حال حاضر  1.5 کیلومتر از این محور به دلیل شرایط ژئوتکنیکی خاکی و رانشی بودن لایه‌‌ها در مرحله تهیه نقشه و اقدامات اولیه قرار دارد.

وی بیان داشت: این پروژه بخشی از راه اصلی ساری- کیاسر- سمنان و دامغان- معلمان- جندق- چوپانان- اردکان است که تکمیل شدن آن نقش مهمی در حذف گلوگاه ترافیکی بین استان مازندران و سمنان دارد.

معاون وزیر راه  وشهرسازی در خصوص مزایای بهره‌برداری از این محور گفت:‌ با توجه به قرار گرفتن این محور در کریدور میانبر شمال- جنوب و ترافیک بالای آن علاوه بر ساماندهی ترافیک مذکور موجب افزایش ایمنی و جلوگیری از تصادفات خواهد شد.

معاون وزیر راه  وشهرسازی در این سفر همچنین از دیوار سازی و هدایت سیل در محدوده شهری پل سفید در بزرگراه پل‌سفید- قائم‌شهر بازدید کرد و اظهار داشت: بر اثر سیل اسفند ماه سال گذشته بخشی از جاده از بین رفته و شهرک فرهنگیان نیز در معرض خطر قرار گرفته بود.

وی ادامه داد: با ساخت 120 متر دیوار بتنی در دو طرف رودخانه و بهسازی مسیر با پیشرفت فیزیکی 80 درصد بخش عمده‌ای از کار انجام شده است و ضمن حفظ ایمنی، شهرک مذکور نیز از آسیب در اثر سیل‌های احتمالی در آینده مصون خواهد بود.

گفتنی است معاون وزیر راه  وشهرسازی دراین سفر از عملیات اجرایی در بخش‌های باقیمانده محور سوادکوه نیز بازدید کرد که تقاطع غیر همسطح شهید مهدوی قائم‌شهر، میدان ورودی شهر شیرگاه و... بخشی از این پروژه‌ها بود.


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.