زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار برگزیده

1398/5/1 سه شنبه
بازدید معاون اول رییس جمهور از آزادراه همت-کرج/بهره برداری از پروژه در آینده نزدیک/افتتاح 7 آزادراه در سال‌های 98 و 99
وزیر راه وشهرسازی در بازدید معاون اول رئیس‌جمهور از آزادراه همت- کرج این آزادراه را یک طرح ملی برای رفع گلوگاه‌های ترافیکی استان‌های البرز و تهران دانست و اعلام کرد: این پروژه از پیشرفت مطلوبی برخوردار است و طبق پیش‌بینی‌ها در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه، صبح امروز معاون اول رییس جمهور به همراه وزرای راه و شهرسازی و ارتباطات و فناوری اطلاعات، استاندار البرز و مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه از روند اجرای آزادراه همت- کرج بازدید کردند.
محمد اسلامی در این بازدید در جمع خبرنگاران آزادراه همت- کرج را یک طرح ملی دانست که برای رفع گلوگاه‌های ترافیکی استان‌های البرز و تهران گره گشا است و گفت: بهره‌برداری از این آزادراه زادراعتاثیر قابل توجهی در کاهش ترافیک استان‌های تهران، البرز و استان‌ها و شهرهای همجوار دارد. 
وی افزود: آزادراه همت-کرج از پیشرفت مطلوبی برخوردار است و طبق پیش‌بینی‌ها در هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.
وزیر راه و شهرسازی مهم‌ترین عملیات آزادراه همت_کرج را انتقال دکل برق فشار قوی با همکاری وزارت نیرو عنوان و اضافه کرد: به لحاظ فنی و مالی پروژه دچار هیچ مشکلی نیست.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: مشکل اساسی این آزادراه، وجود معارضان به ویژه در قطعه دو آزادراه بود که تاکنون بخش زیادی از این مشکل برطرف شده است.
اسلامی با بیان اینکه ۲۵ طرح آزادراهی به طول ۱۱۰۰ کیلومتر در دست ساخت است، گفت: ۲۵۰۰ کیلومتر مجموع آزادراه‌های در دست بهره‌برداری کشور است که با اضافه شدن این ۱۱۰۰ کیلومتر، مجموع طول آزادراه‌های کشور طی دو سال آینده  ۵۰ درصد افزوده خواهد شد.
 
 
بهره‌برداری از 7 طرح آزادراهی طی دو سال آینده
معاون وزیر راه و شهرسازی نیز در این بازدید پیشرفت فیزیکی آزادراه همت- کرج را 85 درصد اعلام کرد و گفت:‌ بخش باقیمانده عملیات اجرایی پروژه مربوط به عملیات روسازی و تاسیسات بخش انتهایی این آزادراه است و طبق برنامه ریزی این آزادراه طی سه ماه آینده تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.
خیراله خادمی با اشاره به مجموعه شبکه آزادراهی پیرامون شهر کرج و پایتخت اظهار داشت: به منظور روان سازی ترافیک و دسترسی راحت و ایمن هموطنان، آزادراه های همت- کرج، کنارگذر جنوبی تهران و منطقه یک تهران- شمال در دست احداث است که با بهره‌برداری از این آزادراه‌ها حداقل 50 درصد ترافیک فعلی به ویژه در اتصال به شهر کرج از بین می‌رود و استان البرز به لحاظ ساماندهی مسیرهای مواصلاتی و ترافیک متحول خواهد شد.
وی افزود: با افتتاح این پروژه کلیه محورهایی که از سمت غرب کشور به این مسیر متصل می‌شوند از گره‌های ترافیکی شهر کرج رها می‌شوند.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه با بیان اینکه  طی سال‌های  98 و 99 ، از  7 آزادراه بزرگ کشور بهره‌برداری می‌شود گفت: یکی از این آزادراه‌ها کنارگذر جنوبی تهران است که 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. قطعه یک آزادراه تهران - شمال، آزادراه همت - کرج ، کنارگذر شرقی اصفهان به طول 63 کیلومتر، بخشی از آزادراه خرم‌آباد - اراک در محدوده خرم‌آباد - بروجرد و بخشی از آزادراه ارومیه - تبریز طی امسال و سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از هزینه کرد 8 هزار و 142 میلیارد تومان توسط دولت در این پروژه‌ها تا امروز خبر داد و اظهارداشت: با مجموع سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، 17 تا 20 هزار میلیارد تومان در ساخت آزادراه‌ها هزینه شده است.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.