زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار برگزیده

1398/4/31 دوشنبهمعاون وزیر راه و شهرسازی:
امضای توافق‌نامه تامین مالی اتصال راه‌آهن رشت- انزلی به بندر کاسپین
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: ظهرامروز توافقنامه تامین مالی احداث خط‌ اتصال راه‌آهن رشت- انزلی به بندر کاسپین فی مابین شرکت ساخت وتوسعه و سازمان منطقه آزاد تجاری- صنعتی انزلی به امضا رسید.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی ضمن اعلام این خبر گفت: این توافق‌نامه به منظور آزادسازی مسیر و اجرای زیرسازی مسیر ریلی اتصال بندر کاسپین به راه‌آهن رشت- انزلی از ایستگاه پیر بازار تا منطقه آزاد انزلی با تامین مالی  سازمان منطقه آزاد انزلی و اجرای شرکت ساخت وتوسعه به امضا رسید.
خادمی در توضیح تعهدات طرفین توافقنامه اظهار داشت: نقشه‌ها و مشخصات فنی، نقشه‌های ارزیابی مسیر و اسناد مناقصه مطابق با مشخصات فنی و استانداردهای نظام فنی و اجرایی کشور از سوی مهندسین مشاور تهیه و پس از تایید سازمان منطقه آزاد انزلی تا نیمه مرداد ماه به شرکت ساخت وتوسعه تحویل داده می‌شود و شرکت ساخت و توسعه نیز ظرف مدت15 روز  پس از تحویل مدارک نسبت به بررسی و تصویب طرح و انجام مراحل پیمان پروژه اقدام می‌کند.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در این توافقنامه مقرر است شرکت ساخت وتوسعه نسبت به اجرای زیرسازی و تملک اراضی راه‌آهن با تامین مالی منطقه آزاد انزلی اقدام کند.
 خادمی در خصوص مزایای این خط‌ ریلی اظهار داشت:  قرارداد همکاری در اجرای این مسیر ریلی با هدف تکمیل کریدور شمال-جنوب، توسعه و تقویت ظرفیت‌های حمل و نقل ترکیبی و چندوجهی و استفاده از قابلیت‌ها و مزیت‌های این منطقه و بندر کاسپین منعقد شده است که این مسیر ریلی در توسعه توسعه و تسهیل روابط اقتصادی و ارتقای ظرفیت‌های مبادلات تجاری کشورمان با کشورهای حاشیه دریای خزر از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی با اشاره به بهره‌برداری از راه‌آهن قزوین- رشت در سال 97 به دستور رییس جمهور بیان داشت: این مسیر ریلی با اتصال شبکه ریلی کشور به نوار شمال غربی و حلقه مهم و ناپیوسته ریلی، کریدور ریلی جنوب به شمال  را تکمیل کرد.
خادمی گفت: اتصال ریلی به بنادر شمالی کشور که فاصله کوتاهی از رشت قرار  دارند یکی از اولویت‌های مهم با جهت اقتصادی تر کردن مسیر ریلی قزوین- رشت است.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.