زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار برگزیده

1398/4/22 شنبههمزمان با سفر رییس جمهور به استان خراسان شمالی صورت می‌گیرد
بهره‌برداری 70 کیلومتر از بزرگراه بجنورد- جنگل گلستان
فردا همزمان با سفر رییس جمهور به استان خراسانی شمالی و با حضور وزیر راه و شهرسازی 70 کیلومتر از بزرگراه بجنورد- جنگل گلستان به بهره‌برداری می‌رسد .
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، فردا همزمان با سفر رییس جمهور  به استان خراسانی شمالی و با حضور وزیر راه و شهرسازی70 کیلومتر از باند دوم بزرگراه بهشهر- گرگان- بجنورد- قوچان که بخشی از کریدور سراسری شرق به غرب در شمال کشور است به بهره‌برداری می‌رسد.
کل این محور 532 کیلومتر است که عملیات احداث 441 کیلومتر آن به پایان رسیده و 121 کیلومتر دیگر نیز با پیشرفت فیزیکی 86 درصد در حال اجراست.
با بهره‌برداری از این محور علاوه بر افزایش ظرفیت ترانزیت ، افزایش ایمنی و کاهش تصادفات جاده‌ای زمان سفر نیز 35 دقیقه کاهش می‌یابد.
اتصال خراسان شمالی به شبکه ریلی کشور
در این سفر همچنین در راستای توسعه شبکه ریلی کشور از روند تجهیز کارگاه  راه‌آهن شیروان- بجنورد نیز بازدید به عمل می‌آید که با توجه به موقعیت استراتژیک این استان و واقع شدن بین استان‌های شمالی و شمال غربی و مجاورت با استان خراسان رضوی و کشورهای همسایه در شمال شرق ایران این خط ریلی نقش بسزایی در تزانزیت کالاو  مسافر در منطقه دارد.
مسیر ریلی شیروان-بجنورد 30 کیلومتر است که موجب اتصال شهرستان شیروان به شبکه ریلی کشور می‌شود و علاوه بر رونق اقتصادی و اجتماعی در منطقه، کاهش ترافیک جاده‌ای و بهبود شبکه حمل و  نقل استان خراسان شمالی را نیز به همراه دارد.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.