زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار برگزیده

1398/2/30 دوشنبهبا حضور وزیر راه وشهرسازی در استان خراسان جنوبی صورت گرفت
بهره‌برداری از 124 کیلومتر بزرگراه/ آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن جزین- فردوس
معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان خراسانی جنوبی خبر داد: با حضور وزیر راه و شهرسازی 124کیلومتر از گلوگاه‌های ترافیکی کریدور جنوب-شمال در شرق کشور به بهره‌برداری رسید و عملیات اجرایی راه‌آهن جزین- فردوس به طول 71 کیلومتر آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی صبح امروز به همراه وزیر راه و شهرسازی  به استان خراسان جنوبی سفر کرد و از  افتتاح 124 کیلومتر بزرگراه و گلوگاه ترافیکی کریدور جنوب- شمال در شرق کشور و آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن جزین- فردوس خبر داد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اهمیت کریدور جنوب به شمال شرق کشور گفت: این کریدور از بندر شهید رجایی چابهار به سمت ایرانشهر- زاهدان- بیرجند- مشهد ادامه می‌یابد که به عنوان مسیر ترانزیت کالا به کشورهای محصور در خشکی آسیای میانه و افغانستان از اهمیت خاصی برخوردار است.
خادمی ادامه داد: تکمیل این کریدور همچنین نقش اساسی در افزایش ایمنی و سهولت تردد زوار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) ایفا می‌کند.
وی طول این کریدور را 1567 کیلومتر اعلام کرد و افزود: از این میزان تاکنون 528 کیلومتر به بزرگراه تبدیل شده است و امروز شاهد بهره‌برداری از 124 کیلومتر دیگر از شریان‌های مهم این محور  با اعتباری معادل 2 هزار و 440 میلیارد ریال هستیم.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه اظهار داشت: باند دوم مسیر میدان فرودگاه- بیرجند- زاهدان به طول 251 کیلومتر یکی از این پروژه‌ها است که 70 کیلومتر آن در گذشته زیرعبور ترافیک قرار گرفته  و امروز  17 کیلومتر دیگر آن با اعتبار 340 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
وی یادآور شد: باند دوم بیرجند- قائن و دیهوک- خوشاب به طول 42 کیلومتر با اعتبار 860 میلیارد ریال، باند دوم سه راهی روم- آبریز- سرایان- فردوس به طول 12 کیلومتر با اعتبار 240 میلیارد ریال، باند دوم اسدیه- بیرجند به طول 16 کیلومتر با اعتبار 300 میلیارد ریال و باند دوم طبس- یزد به طول 6 کیلومتر و اعتبار 100 میلیارد ریال بخش‌های دیگری از این کریدور هستند که امروز زیر عبور ترافیک قرار گرفتند.
آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن جزین- فردوس
 معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن  جزین- فردوس به طول 71 کیلومتر با حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داد و گفت:‌ در راستای توسعه شبکه ریلی کشور و بهره‌مندی مناطق محروم از مزایای راه‌آهن، طرح اتصال شهرستان فردوس به شبکه سراسری خط‌آهن کشور در برنامه‌های شرکت ساخت وتوسعه قرار گرفت.
خادمی افزود: راه‌آهن جزین- فردوس علاوه بر توسعه و پیشرفت منطقه، در آینده نزدیک با اتصال به منطقه ویژه اقتصادی فردوس در گسترس مبادلات تجاری در منطقه تاثیر بسزایی خواهد داشت.
وی تاکید کرد: این مسیر ریلی از ایستگاه جزین در محور مشهد- بافق منشعب شده و در منطقه‌ای نسبتا کم عارضه و هموار به طرف شهر فردوس پیش می‌رود. این خط‌آهن از جاده‌های روستایی و مزارع به صورت روگذر عبور می‌کند و دو ایستگاه فرعی برای آن در نظر گرفته شده است.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه اعتبار مورد نیاز برای این خط‌آهن را 1010 میلیارد ریال عنوان و اضافه کرد: به منظور احداث این مسیر ریلی حدود 3 میلیون و 657 هزار متر مکعب خاکبرداری، 3 میلیون و 500 هزار مترکعب خاکریزی صورت می‌گیرد و 750 هزار و 274 کیلوگرم آرماتور بندی، 34 هزار و 385 متر مکعب بتن درجا و پیش ساخته و 158 هزار و 400 متر مربع آسفالت در آن به کار می‌رود.
خادمی یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود  این مسیر ریلی قابلیت جا‌به‌جایی سالانه 138 هزار نفر مسافر و 515 هزار تن بار  را دارا باشد.
 
 
كلمات كليدي : معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان خراسانی جنوبی خبر داد: با حضور وزیر راه و شهرسازی 124کیلومتر از گلوگاه‌های ترافیکی کرید

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.