زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار برگزیده

1398/2/25 چهارشنبهمعاون وزیر راه و شهرسازی:‌
آزادراه جنوبی تهران؛ موثرترین پروژه راهسازی پایتخت و استان البرز
معاون وزیر راه و شهرسازی از تکمیل روسازی 73 درصد از آزادراه جنوبی تهران خبر داد و گفت:‌ این آزاد راه موثرترین پروژه راهسازی برای ترافیک استان تهران و البرز است و تلاش می‌کنیم تا پایان سال عبور شرقی و غربی مردم از این آزادراه فراهم شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی صبح امروز از آزادراه جنوبی تهران بازدید کرد و گفت:‌ این آزادراه سومین آزادراه بزرگ کشور و موثرترین پروژه راهسازی برای پایتخت و استان البرز محسوب می‌شود.
وی بهره‌برداری از این آزادراه را تحولی در حمل و نقل استان‌های تهران و البرز دانست و گفت: با تکمیل و بهره‌برداری از آزادراه جنوبی تهران بخش اعظمی از گره‌های ترافیکی در مبادی ورودی شهر‌های تهران و کرج برطرف می‌شود و تبادل تمام مسیرهای جنوبی، شرقی و غربی این دو استان را برقرار می‌کند.
خادمی این آزادراه را یک محور ترانزیتی بسیار مهم با نقش استراتژیک در پدافند غیرعامل برای پایتخت معرفی کرد و گفت: آزادراه جنوبی تهران موجب انتقال ترافیک عبوری از کلان شهر تهران و اتوبان آزادگان به خارج از شهر می‌شود و نقش مهمی در ارتباط بین کریدورهای منتهی به تهران ایفا می‌کند. همچنین  بخشی از بار ترافیک آزادراه قزوین- کرج با هدف سفر به غرب و جنوب غرب و جنوب شرق کلان شهر تهران را برطرف می‌کند.
معاون وزیر راه و شهرسازی از تکمیل روسازی 73 درصدی این آزادراه خبر داد و افزود: به منظور ساخت آزادراه جنوبی تهران تاکنون 1200 میلیارد تومان با سهم مشارکت 30 درصدی دولت و 70 درصدی قرارگاه خاتم الانبیاء هزینه شده است.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه با اشاره به مزایای بهره‌برداری از این آزادراه ادامه داد: بهره‌برداری از این آزادراه با کاهش 20 کیلومتری طول مسیر موجب کاهش 90 دقیقه‌ای زمان سفر برای وسایل نقلیه سبک و 110 دقیقه‌ای برای وسایل نقلیه سنگین می‌شود.
خادمی تاکید کرد: این آزادراه با داشتن مشخصات هندسی ویژه و کاهش شیب شیروانی‌ها موجب افزایش ایمنی  می‌شود و با در نظر گرفتن شرایط توپوگرافی منطقه تنها آزادراهی در کشور است که سرعت طرح در آن 130 کیلومتر بر ساعت تعیین شده است.
 وی تصریح کرد:  این آزادراه در چهار قطعه در حال احداث است که قطعه یک از آبیک تا جاده ماهدشت-اشتهارد به طول ۴۰ کیلومتر 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. قطعه دوم پروژه از جاده ماهدشت-اشتهارد به اتوبان ساوه 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد  و همچنین قطعه سوم بین اتوبان ساوه و اتوبان قم قرار دارد که طول آن ۳۰ کیلومتر است و پیشرفت فیزیکی آن به 46درصد رسیده است و عملیات اجرایی در قطعه پایانی به طول 40 کیلومتر نیز با پیشرفت فیزیکی 93 درصد در حال انجام است.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.