زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار برگزیده

1398/2/9 دوشنبهمعاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:
آغاز عملیات اجرایی ایستگاه راه‌آهن سبزوار
معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز عملیات اجرایی ایستگاه راه‌آهن سبزوار خبر داد و گفت: این ایستگاه به همراه یک ایستگاه بین راهی در زمینی به مساحت 6 هزار و 51 متر مربع احداث می‌شود که معماری و انتخاب مصالح آن متناسب با اقلیم گرم و خشک منطقه طراحی شده است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی از آغاز عملیات اجرایی ایستگاه راه‌آهن سبزوار خبر داد و گفت: در آینده نزدیک سبزوار به وسیله یک مسیر آنتی به طول 45 کیلومتر از محور ریلی مشهد- تهران به شبکه سراسری متصل خواهد شد که امروز عملیات اجرایی ساخت ایستگاه این محور ریلی آغاز شد.
وی افزود: ایستگاه تشکیلاتی سبزوار در زمینی به مساحت 36 هکتار طراحی شده است که متراژ ساختمان‌های ایستگاه تشکیلاتی و بین راهی سبزوار  به 6 هزار و 51 متر مربع می رسد و مساحت ساختمان اصلی آن 3 هزار و 970 متر مربع است.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: این ایستگاه در مجاورت کمربندی شهر سبزوار طراحی شده که با کمترین فاصله از شهر به خدمات دهی به مسافران می‌پردازد.
خادمی با اشاره بر طراحی ساختمان این ایستگاه متناسب با بافت و اقلیم منطقه ادامه داد: سبزوار در اقلیم گرم و خشک واقع شده و در طراحی ساختمان این ایستگاه تلاش شده است تا معماری و انتخاب مصالح ایستگاه منطبق با همین الگو باشد تا ضمن کاهش اثرات محیطی و اقلیمی از جمله گرمای منطقه بر روی نما و ساختمان، مصرف انرژی نیزکاهش یافته و ساختمان نیز از زیبایی بصری برخوردار می شود.
وی موقعیت شهر سبزوار در مسیر حمل و نقل شرق به غرب را مهم ارزیابی کرد و افزود: سبزوار یکی از شهرهای مهم استان خراسان رضوی است که از دیرباز تاکنون یکی از مهمترین مراکز  جمعیتی، علمی، فرهنگی و دینی است و وجود کاروانسراهای متعدد در این شهر نشان از این موضوع دارد. در حال حاضر نیز از نظر جمعیتی سومین شهر استان خراسان رضوی محسوب می‌شود.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه در خصوص وضعیت راه‌آهن سبزوار توضیح داد و اشاره کرد: راه‌آهن اتصالی سبزوار به شبکه ریلی کشور به طول 48 کیلومتر از ایستگاه سلطان‌آباد منشعب و به شهر سبزوار متصل می‌شود و با توجه به محدودیت منابع مالی زیرسازی حدود 18 کیلومتر از مسیر تا 95 درصد انجام شده است و پیشرفت فیزیکی طرح نیز حدود 52 درصد است.
خادمی اعتبار پیش‌بینی شده برای ساخت این ایستگاه را 416 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود:‌ پیش‌بینی می‌شود در سال اول بهره‌برداری بالغ بر 200 هزار نفر مسافر و ظرفیت بار 200 هزار تن باشد و در سال بیستم بهره‌برداری ظرفیت حمل مسافر به 600 هزار نفر و ظرفیت حمل بار به 400 هزار تن در سال برسد.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.