زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار برگزیده

1397/11/10 چهارشنبهبا حضور رییس مجلس شورای اسلامی
عملیات اجرایی راه آهن بستان آباد-سراب آغاز شد
معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز عملیات اجرایی راه آهن بستان آباد-سراب با حضور رییس مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: صبح امروز عملیات اجرایی قطعه یک این پروژه به طول 15 کیلومتر و به ارزش 450 میلیارد ریال با حضور دکتر لاریجانی آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور صبح امروز طرح راه آهن بستان آباد-سراب-اردبیل به طول 182 کیلومتر با هدف اتصال ریلی استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی با حضور دکتر لاریجانی آغاز شد.
خیراله خادمی  گفت: این طرح از ایستگاه بستان‌آباد آغاز شده  و پس از عبور از  شهر‌ سراب و حوالی شهرهای  کردکندی، نیر و سرعین به راه‌آهن در حال احداث میانه اردبیل متصل می‌شود.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه درباره اهمیت این خط‌ریلی اظهار داشت: احداث راه آهن بستان آباد-سراب با توجه به عبور از شهر سراب به عنوان قطب کشاورزی منطقه و سرعین که یکی از مراکز مهم گردشگری استان محسوب می‌شود، حایز اهمیت است.
خادمی افزود: این مسیر ریلی با اتصال معدن مس سونگون، صنایع و مراکز کشاورزی، گردشگری و اقتصادی منطقه به شبکه ریلی و تسهیل در انتقال تولیدات کارخانه آلومینا نفلین سینیت سراب موجب رونق بیشتر اقتصادی و اجتماعی استان اردبیل ‌خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در توضیح چگونگی عملیات اجرایی راه‌آهن سراب- بستان‌آباد- اردبیل گفت: در فاز اول برنامه‌ریزی شده است تا عملیات زیرسازی از شهر بستان‌آباد تا سراب به طول تقریبی 77 کیلومتر با اعتبار 5 هزارو  500میلیارد ریال انجام شود که در صورت تامین به موقع اعتبار این راه‌آهن حدفاصل بستان‌آباد تا سراب  ظرف مدت چهار سال اتمام و به بهره‌برداری رسد.
وی با اشاره به توپوگرافی منطقه و قرار گرفتن 74 کیلومتر از مسیر در منطقه کوهستانی و تپه ماهور تاکید کرد: در این مسیر ریلی 8 هزار و 100 متر تونل و 1400 متر پل احداث می‌شود.
خادمی همچنین با اشاره به 2 میلیون و 485 هزار مترمکعب خاکبرداری در قطعه اول بیان داشت: 479 هزار متر مکعب خاکریزی، 19 هزار و 100 متر مکعب بتن‌ریزی در این محدوده صورت می‌گیرد  و 22 دستگاه پل تیپ، سه دستگاه پل خاص به طول 276 متر، یک دستگاه تونل به طول 140 متر و سه دستگاه تقاطع نیز در این 150 کیلومتر به اجرا در خواهد آمد.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.