زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار برگزیده

1397/9/26 دوشنبهسرپرست معاونت ساخت و توسعه راه آهن خبر داد:
ریل گذاری 156 کیلومتر راه آهن از ابتدای سال جاری تا کنون
سرپرست معاونت ساخت وتوسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه ها در نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته خبر داد: از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از 156 کیلومتر ریلگذاری در هشت طرح ریلی کشور صورت گرفته است .
به گزارش روابط عمومی  و امور بین الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، عباس خطیبی در حاشیه بازدید از دومین روز نمایشگاه بین المللی حمل و نقل و صنایع وابسته هدف اصلی دوسال گذشته در توسعه شبکه ریلی کشور را تخصیص منابع به پروژه های مهم و نیمه تمام اعلام کرد و گفت: طبق هدف گذاری انجام شده، تکمیل 970 کیلومتر خط ریلی در قالب اتصال پنج مرکز استان به شبکه سراسری ریلی و اتصال ریلی ایران به کشور افغانستان با راه‌آهن خواف- هرات برنامه ریزی شد.
وی افزود: از این میزان 540 کیلومتر  در سه پروژه تهران- همدان، ملایر- کرمانشاه و مراغه- ارومیه تکمیل و به بهره برداری رسید که بدین ترتیب با اتصال ارومیه به خط آهن سراسری بیست و دومین مرکز استان نیز به شبکه ریلی کشور متصل شد.
سرپرست معاونت ساخت وتوسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه ها اتمام 430 کیلومتر خط ریلی باقیمانده را به تکمیل  سه پروژه قزوین- رشت، میانه- تبریز و خواف- هرات مرتبط دانست و اظهار داشت: در تلاش هستیم این سه پروژه را نیز تا پایان سالجاری و یا اوایل سال آینده تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم.
خطیبی در ادامه از اتمام عملیات اجرایی خط آهن قزوین- رشت خبر داد و عنوان کرد: تا پایان سالجاری اتصال رشت به شبکه ریلی انجام خواهد شد  و به ترتیب عملیات اجرایی در  9 مرکز استان دیگر نیز در دست ساخت و اقدام است.
وی همچنین با بیان اینکه ریلگذاری 156 کیلومتر مسیر ریلی در قالب هشت طرح در سالجاری انجام می شود و گفت: از ابتدای سال تاکنون 153 کیلومتر عملیات زیرسازی در قالب 17 طرح ریلی کشور انجام شده است که این عملکرد در حوزه احداث ایستگاه ها به 9 هزار و 300 متر مربع در 20 ایستگاه می رسد.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.