زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار برگزیده

1397/6/5 دوشنبهمعاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:
1856 کیلومتر انواع راه در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد
معاون وزیر راه وشهرسازی در نشست خبری صبح امروز از بهره‌برداری 1856 کیلومتر انواع راه به مناسبت هفته دولت خبر داد و گفت:‌ 98 کیلومتر راه‌آهن، 298کیلومتر بزرگراه و راه اصلی، 1460 کیلومتر راه روستایی به همین مناسبت تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی صبح امروز طی نشست خبری  به مناسبت هفته دولت از تکمیل و به بهره‌برداری رسیدن 1856 کیلومتر انواع راه‌ها در این ایام خبر داد و توضیح داد: 98 کیلومتر راه‌آهن با هدف اتصال آذربایجان غربی به شبکه ریلی کشور، 300 کیلومتر بزرگراه و راه اصلی، 1460 کیلومتر راه  روستایی در سراسر کشور با اعتبار 1765 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.
وی طول مسیر جاده‌ای موجود در کشور را 279 هزار کیلومتر اعلام کرد و افزود:‌ بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته  41 هزار کیلومتر انواع راه‌ها باید در کشور احداث شود که از این میزان تاکنون 15 هزار کیلومتر آن احداث شده است.
خادمی تاکید کرد: 15 هزار  و500 کیلومتر انواع راه  در حال اجرا و 10 هزار کیلومتر مسیر جدید نیز در دست مطالعه است.
معاون وزیر راه و شهرسازی در تشریح عملکرد پنج سال گذشته در احداث انواع راه‌ها در کشور گفت: 18440کیلومتر انواع راه طی پنج سال گذشته به شبکه حمل و نقل کشور افزوده شده است که از این میزان 13 هزار کیلومتر راه روستایی، 540 کیلومتر آزادراه،2400 کیلومتر بزرگراه، 1340 کیلومتر راه اصلی و 1165 کیلومتر مسیر ریلی است.
وی  در خصوص برنامه‌های شرکت ساخت وتوسعه در سالجاری توضیح داد و بیان داشت: احداث 725 کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در برنامه‌های سالجاری گنجانده شده است که 298 کیلومتر آن به مناسبت هفته دولت زیرعبور ترافیک قرار می‌گیرد.
خادمی اظهار داشت: احداث1740 کیلومتر راه روستایی ملی و 280 کیلومتر آزادراه بخش دیگری از برنامه‌های ما در سالجاری است که در صورت تامین اعتبار مورد نیاز تکمیل و به بهره‌برداری خواهد شد.
تا پایان سالجاری530 کیلومتر به شبکه ریلی کشور افزوده می‌‌شود
خادمی همچنین از ریلگذاری 280 کیلومتر راه‌آهن در سالجاری خبر داد و گفت:‌ بهره‌برداری از 530کیلومتر مسیر ریلی جدید نیز بخشی از برنامه‌ها در توسعه شبکه ریلی کشور است.
وی اقدامات سالجاری در حوزه توسعه شبکه ریلی کشور را اتصال سه مرکز دیگر استان به شبکه ریلی کشور عنوان کرد و امید داد: در سالجاری سه مرکز  استان در گیلان، آذربایجان شرقی و  غربی تا بستان‌آباد به شبکه ریلی کشور متصل می‌شود و با توجه به اتمام راه‌آهن خواف- هرات تا پایان سالجاری 530 کیلومتر دیگر به شبکه ریلی کشور افزوده خواهد شد.
کاهش 50 درصدی بودجه عمرانی در سالجاری
معاون وزیر راه و شهرسازی کاهش اعتبار بودجه‌ عمرانی کشور در سالجاری را عامل مهم تاخیر در اجرای برنامه‌های شرکت ساخت اعلام کرد و گفت: 2 هزار و 534 میلیارد تومان بودجه ابلاغی سال 1397  است که با در نظر گرفتن نرخ تورم نسبت به سال گذشته 50 درصد کاهش پیدا کرده است.
وی ضمن اشاره به تخصیص 78 درصد از اعتبار سالجاری از محل اسناد خزانه اسلامی توضیح داد:‌ 154 میلیارد تومان از این اعتبار نیز به صورت نقدی پرداخت شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه از اولویت‌بندی تبدیل راه‌های شریانی کشور به بزرگراه و آزادراه خبر داد و افزود: بیش از 35 هزار کیلومتر جاده شریانی خاص در کشور موجود است که 75 درصد ترافیک کل کشور بر روی این محورها است و از این میزان 19 هزار و 500 کیلومتر به آزادراه و بزرگراه تبدیل شده است و با برنامه‌ریزی مابقی محورها نیز طبق اولویت‌بندی ایمن‌تر می‌شوند.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه اجرای آسفالت در 120 کیلومتر آزادراه از ابتدای سال تاکنون را مثبت ارزیابی کرد و گفت:‌ عملیات اجرایی در سطح آزادراه‌های کشور با جدیت و پیگیری در حال انجام است و از جمله آزادراه جنوبی تهران، آزادراه اصفهان- شیراز، حرم تا حرم و ... با پیشرفت فیزیکی مناسبی در حال اجرا است.
خادمی کمبود اعتبار و بالا بودن هزینه‌های تملک اراضی در آزادراه همت- کرج را علت تاخیر در اتمام این پروژه اعلام کرد و گفت: عملیات اجرایی در این محدوده علی‌رغم کوتاه بودن مسیر مشکل است و علاوه بر این هزینه‌های تملک اراضی در این مسیر و اجرای دو تونل 500 متری موازی و پل اتصال جاده چالوس به آزادراه و برخی ابنیه‌های فنی خاص در این محدوده روند اجرای عملیات را با کندی مواجه کرده است.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه اجرای سیستم یکپارچه اخذ عوارض الکترونیکی را از اقدامات مهم در جلوگیری از اتلاف وقت و شفاف سازی‌ پرداخت‌ها معرفی کرد و از اعلام کرد:‌ قرارداد این طرح به امضا رسیده است و طی 9 ماه آینده راه‌اندازی خواهد شد.
خادمی عملکرد وزارت راه و شهرسازی در احداث آزادراه تهران- شمال را ویژه دانست و اظهار داشت:‌ عملیات اجرایی با 166 جبهه کاری و با حضور بیش از 3هزار نفر نیروی انسانی و حدود 1200 دستگاه ماشین‌آلات در حال پیگیری است و پیشرفت فیزیکی منطقه یک حدود 91.5 درصد است.
 وی در ادامه تاکید کرد:‌ از حفاری تونل البرز به عنوان بزرگترین تونل راهی کشور واقع در منطقه دو به طول 6.5 کیلومتر کمتر از 87 متر باقیمانده است و تا دو ماه دیگر باز می‌شود و از عملیات  لاینینگ آن هم تنها 1600 متر باقیمانده است.
 
 
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.