اخبار روز
خیراله خادمی
افتتاح راه‌آهن میانه- بستان‌آباد روز چهارشنبه برگزار می‌شود معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: افتتاح رسمی خط‌آهن میانه- بستان‌آباد که بنا بود با حضور رییس جمهور صبح امروز برگزار شود به تعویق افتاد و روز چهارشنبه ششم آذرماه برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی در خصوص زمان افتتاح راه‌آهن میانه- بستان‌آباد گفت: در پی درگذشت خواهر ریاست محترم جمهور برنامه سفر ایشان به آذربایجان شرقی به تعویق افتاد و مراسم افتتاح این مسیر ریلی روز چهارشنبه برگزار خواهد شد.
 وی اظهار داشت: راه‌آهن دوخطه میانه - بستان‌آباد- تبریز به طول ۲۰۳ کیلومتر با هدف کاهش مسیر ریلی از شمال غرب به مرکز کشور طراحی شده است و راه‌آهن میانه- بستان‌آباد بخشی از این طرح به طول 132 کیلومتر است.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: استان آذربایجان شرقی به عنوان یکی از استان‌های مرزی و مهم در حوزه ترانزیت کالا و مسافر محسوب می‌شود و از این جهت ایجاد شبکه حمل و نقل چند وجهی، تکمیل شبکه راه‌ها و اتصال به شبکه ریلی سراسری در این استان تاثیر بسزایی در رشد اقتصادی استان و توسعه ترانزیت بین‌المللی کالا و مسافر خواهد داشت.
خادمی ضمن تاکید بر عبور سه کریدور مهم اتصال شرق آسیا به اروپا از ایران بیان داشت: راه‌آهن میانه- تبریز یکی از بخش‌های مهم این کریدورها است که موجب کاهش 114 کیلومتری طول مسیر و کاهش 5.5 ساعته زمان سفر به تهران می‌شود.