اخبار برگزیده
نمايشگاه
توسط وزیر راه و شهرسازی صورت گرفت رونمایی از طرح جامع منظر راه های کشور در نمایشگاه حمل و نقل صبح امروز با حضور وزیر راه وشهرسازی در غرفه شرکت ساخت وتوسعه در سومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل و صنایع وابسته از طرح جامع منظر راه‌های کشور رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، صبح امروز سومین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل و صنایع وابسته توسط وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد که تا 3 روز این رویداد بزرگ حمل و نقلی در مصلی امام خمینی (ره) ادامه خواهد داشت.
در اولین روز نمایشگاه با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در غرفه شرکت ساخت وتوسعه از طرح جامع منظر راه های کشور رونمایی شد.
همچنین با توجه به کسب رتبه نخست شرکت ساخت وتوسعه در تحقق دولت الکترونیک وزیر راه و شهرسازی  از سامانه‌های الکترونیکی شرکت در غرفه بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند عملکرد این سامانه ها قرار گرفت.
در این بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی در تشریح طرح جامع منظر راه های کشور گفت: این طرح در راستای تغییرنگاه به راه  نه تنها به عنوان مسیرکه به عنوان مقصد در دولت تدبیر و امید شکل گرفته و زمینه تغییر رویکرد در ساخت راه‌های کشور را فراهم کرده است.
خادمی افزود: بر مبنای این طرح توجه به عناصر زیبایی شناختی، هویتی و عملکردی در کنار مسائل فنی در ساخت راه‌ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی طرح جامع منظر راه های کشور را حاصل مشارکت جمعی دانست و گفت: شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به عنوان متولی ساخت انواع راه‌ها در ایران با همکاری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، شرکت بازآفرینی شهری ایران، مرکز تدوین مقررات ایمنی حمل و نقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران و دانشگاه شهید بهشتی اقدام به ایجاد کارگروهی جهت انجام مطالعات پیرامون منظر راه در کشور کرد که حاصل آن تدوین طرح منظر راه های کشور شد.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه یادآور شد: این طرح در قالب 5 جلد کتاب با عناوین "پیمایشی درباره ی ضوابط منظر راه"، "ضوابط طرح منظر راه های کشور"،" زیباسازی منظر راه های کشور"، "دید، ایمنی و منظر راه" و "پوشش گیاهی منظر راه" منتشر شده که امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی از آن رونمایی شد.
خادمی از بهره مندی از مطالعات یازده کشور توسعه یافته در زمینه معماری منظر راه در این طرح خبر داد و گفت:  برای اولین بار در دنیا این طرح ترکیبی از مطالعات گوناگون در حوزه های مرتبط با منظر راه با پیوند میان جامعه علمی و اجرایی کشور را فراهم کرده است که بدون شک در آینده مرجع معتبری برای طراحی منظر راه در دنیا است.