اخبار برگزیده
مهندس خطيبي
سرپرست معاونت ساخت و توسعه راه آهن خبر داد: ریل گذاری 156 کیلومتر راه آهن از ابتدای سال جاری تا کنون سرپرست معاونت ساخت وتوسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه ها در نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته خبر داد: از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از 156 کیلومتر ریلگذاری در هشت طرح ریلی کشور صورت گرفته است .
به گزارش روابط عمومی  و امور بین الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، عباس خطیبی در حاشیه بازدید از دومین روز نمایشگاه بین المللی حمل و نقل و صنایع وابسته هدف اصلی دوسال گذشته در توسعه شبکه ریلی کشور را تخصیص منابع به پروژه های مهم و نیمه تمام اعلام کرد و گفت: طبق هدف گذاری انجام شده، تکمیل 970 کیلومتر خط ریلی در قالب اتصال پنج مرکز استان به شبکه سراسری ریلی و اتصال ریلی ایران به کشور افغانستان با راه‌آهن خواف- هرات برنامه ریزی شد.
وی افزود: از این میزان 540 کیلومتر  در سه پروژه تهران- همدان، ملایر- کرمانشاه و مراغه- ارومیه تکمیل و به بهره برداری رسید که بدین ترتیب با اتصال ارومیه به خط آهن سراسری بیست و دومین مرکز استان نیز به شبکه ریلی کشور متصل شد.
سرپرست معاونت ساخت وتوسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه ها اتمام 430 کیلومتر خط ریلی باقیمانده را به تکمیل  سه پروژه قزوین- رشت، میانه- تبریز و خواف- هرات مرتبط دانست و اظهار داشت: در تلاش هستیم این سه پروژه را نیز تا پایان سالجاری و یا اوایل سال آینده تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم.
خطیبی در ادامه از اتمام عملیات اجرایی خط آهن قزوین- رشت خبر داد و عنوان کرد: تا پایان سالجاری اتصال رشت به شبکه ریلی انجام خواهد شد  و به ترتیب عملیات اجرایی در  9 مرکز استان دیگر نیز در دست ساخت و اقدام است.
وی همچنین با بیان اینکه ریلگذاری 156 کیلومتر مسیر ریلی در قالب هشت طرح در سالجاری انجام می شود و گفت: از ابتدای سال تاکنون 153 کیلومتر عملیات زیرسازی در قالب 17 طرح ریلی کشور انجام شده است که این عملکرد در حوزه احداث ایستگاه ها به 9 هزار و 300 متر مربع در 20 ایستگاه می رسد.