اخبار برگزیده
قطعه 1 آزادراه تهران-شمال
با تخصیص اعتبار؛ منطقه یک آزادراه تهران-شمال تا پایان سال به بهره برداری می رسد معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: در بازدید امروز رییس سازمان برنامه و بودجه از آزادراه تهران-شمال مقرر شد با تخصیص بودجه مورد نیاز از سوی دولت و تعهد بنیاد مستضعفان برای تکمیل منطقه یک آزادراه تهران-شمال ظرف مدت دو ماه پس از تاریخ تخصیص، منطقه ١ این آزادراه امسال به بهره برداری برسد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، رییس سازمان برنامه و بودجه به همراه معاون وزیر راه و شهرسازی صبح امروز از روند اجرایی آزادراه تهران-شمال بازدید کرد.
خیراله خادمی از تخصیص اعتبار به منظور تکمیل منطقه یک آزادراه تهران-شمال خبر داد و گفت: مقرر شد با تخصیص بودجه مورد نیاز سهم دولت از سوی سازمان برنامه و بودجه برای تکمیل منطقه یک این آزادراه اقدامات لازم صورت بگیرد و با این تخصیص، بنیاد مستضعفان نیز متعهد شد تا این پروژه را ظرف مدت دو ماه از زمان تخصیص پروژه تکمیل کند.
وی پیشرفت فیزیکی منطقه یک را ٩٥ درصد اعلام کرد و افزود: در حال حاضر  این بخش از آزادراه مراحل اجرایی نهایی را طی می کند و با توجه به افزوده شدن اقداماتی چون توجه به معماری و منظر راه در مسیر آزادراه عملیات اجرایی بیشتری ظرف مدت چند ماه گذشته در پروژه صورت گرفته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی پیشرفت فیزیکی منطقه یک آزادراه  ظرف چهار سال گذشته را حاصل توان مهندسین ایرانی دانست و اظهار داشت: پیشرفت فیزیکی این پروژه طی ٢٠ سال گذشته زیر ٢٠ درصد بوده است که طی این چهارسال به بیش از ٩٥ درصد ارتقا یافته و از زمانی که کار به دست توانمند مهندسین ایرانی سپرده شد این پیشرفت چشمگیر است.

اختصاص ٢٣ هزار میلیارد تومان اعتبار  برای پروژه های عمرانی
 
محمد باقر نوبخت در جریان بازدید از آزادراه تهران- شمال از اختصاص ٢٣ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه های  عمرانی خبر داد و گفت: با تخصیص این بودجه قطعه یک آزادراه تهران شمال تا پایان امسال افتتاح می شود.
رییس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: این نخستین بار است که در سه ماهه نخست امسال این رقم برای تکمیل پروژه های عمرانی نیمه کاره اختصاص می یابد.
وی به مسافران شمال کشور وعده داد که مسیر رسیدن به شمال با افتتاح این آزادراه ٦۴ کیلومتر کوتاه می شود.
معاون رییس جمهور درباره قطعات دوم و سوم آزادراه تهران شمال، تصریح کرد: اجازه دهید قطعه یک تکمیل شود، پس از اتمام قطعه یک، درباره جزئیات قطعات دوم و سوم نیز توضیح داده خواهد شد.