اخبار برگزیده
همدان
بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه های زیرساختی استان همدان بزودی؛ بزرگراه ملایر-توره تکمیل می شود معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان همدان گفت: تنها 6 کیلومتر از از باند دوم محور ملایر- توره باقی مانده که با تکمیل آن در آینده ای نزدیک یکی از محورهای مهم مواصلاتی استان که نقش مهمی در ترانزیت کالا و مسافر از پایتخت به بندر امام‌خمینی زیرعبور قرار می گیرد. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی صبح امروز به منظور بازدید از پروژه‌های راهسازی همدان به این استان سفر کرد و در خصوص باند دوم محور ملایر- توره گفت:‌ این محور یکی از مهمترین مسیرهای ترانزیتی تهران به بندرامام خمینی است و در حال حاضر تنها 6 کیلومتر آن باقی مانده که 3 کیلومتر آسفالت شده و 3 کیلومتر دیگر نیز بیس ریخته شده و با تامین به موقع اعتبار به زودی به صورت  بزرگراه در دسترس هموطنان قرار خواهد گرفت.
معاون وزیر راه و شهرسازی در این سفر از عملیات بهسازی محور جوکار- تویسرکان بازدید و اعلام کرد:     ایمن سازی و احداث دوربرگردان این مسیر حدفاصل روستای حسین‌آباد طراحی شده است و به محض تکمیل شدن مطالعات مفصل‌تر به منظور تایید نهایی به شورای ترافیک استان همدان ارسال خواهد شد.
خادمی از پیشرفت 60 درصدی محور نهاوند- آورزمان خبر داد و گفت: عملیات اجرایی هشت کیلومتر از این محور از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان با 60 درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است و عملیات اجرایی 22 کیلومتر از باند دوم این محور به مناقصه رفته  و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.
وی افزود: 9 کیلومتر از این محور باقی مانده است که به زودی تعیین تکلیف خواهد شد. با تکمیل شدن این مسیر هم ترانزیت کشور از غرب به مرکز تسهیل خواهد شد و هم در تسهیل سفر به عتبات عالیات نقش مهمی خواهد داشت.
معاون وزیر راه و شهرسازی در این سفر همچنین از محور نهاوند- فیروزان- کنگاور بازدید کرد و بیان داشت: این پروژه به طول 55 کیلومتر و با اعتبار 3 میلیارد تومان تعریف شده است که در حال حاضر 15 کیلومتر از سمت نهاوند تا پل حاجی علی‌مراد تکمیل و زیرعبور ترافیک قرار دارد و عمیات اجرایی 6.2 کیلومتر دیگر نیز به اداره کل راه و شهرسازی استان همدان تفویض شده و عملیات اجرایی 4 کیلومتر  انتهایی نیز به تازگی آغاز شده است.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه در بازدید از محور نهاوند- بروجرد نیز اعلام کرد: عملیات اجرایی باند دوم در این محدوده انجام شده و تنها 3 کیلومتر از مسیر و اجرای دال و تیر پل بزرگ شعبان  باقی‌ مانده که کل مسیر به بزرگراه تبدیل شود و تا پایان این فصل نیز تکمیل خواهد شد.