اخبار برگزیده
تکمیل بزرگترین تبادل استان خراسان شمالی
بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه های خراسان شمالی مراحل پایانی تبادل بزرگ بابا امان، کنارگذر بجنورد و بخشی از محور بجنورد-گرگان/تکمیل بزرگترین تبادل استان خراسان شمالی معاون وزیر راه و شهرسازی صبح امروز در بازدید از پروژه های راهسازی استان خراسان شمالی گفت: در صورت تامین اعتبار مورد نیاز تا پیش از سفرهای نوروزی تبادل بزرگ بابا امان، بزرگراه کنارگذر چهارخطه بجنورد و بخشی از باند دوم محور بجنورد- گرگان به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی صبح امروز در  بازدید از پروژه‌های زیرساختی استان خراسان شمالی گفت:‌ محور بهشهر- گرگان- بجنورد-قوچان یکی از مهمترین محورها در اتصال نواحی شمال و شمال غربی کشور به  شهر مشهد مقدس است و از این رو تکمیل شدن این محور نقش اساسی در ترافیک عبوری بین استان‌های مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی خواهد داشت.
وی طول این محور را 562 کیلومتر عنوان و اضافه کرد:‌ تاکنون بیش از 435 کیلومتر از این محور تکمیل و به صورت بزرگراه به بهره‌برداری رسیده و عملیات اجرایی در 130 کیلومتر باقیمانده در دست اجرا است.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: 277 کیلومتر از محور‌ بهشهر- گرگان- بجنورد-قوچان  در استان خراسان شمالی واقع شده که تاکنون 205 کیلومتر آن تکمیل شده است و این بازدید به منظور سرعت بخشیدن به تکمیل 72 کیلومتر باقیمانده از این محور در استان خراسان شمالی است.
خادمی همچنین اظهار امیدواری کرد: حدود 50 کیلومتر از این محور که در محدوده استان گلستان واقع شده نیز مراحل اجرایی را طی می‌کند و با تکمیل شدن باقیمانده مسیر طی 30 ماه آینده کل این بزرگراه از بهشهر در استان گلستان تا قوچان در استان خراسان رضوی زیر عبور ترافیک قرار می‌گیرد.
وی جاذبه‌های گردشگری در استان‌های شمالی کشور و وجود بارگاه مقدس ثامن الحجج(ع) در استان خراسان رضوی را مهمترین عوامل بالا بودن ترافیک  در این محور دانست و گفت:‌ وجود پایانه‌های مرزی باجگیران و سرخس و اهمیت این مرزها در ترانزیت کالا و مسافر به آسیای میانه از دیگر دلایل اهمیت این محور است.
معاون وزیر راه و شهرسازی در این سفر همچنین از اجرای روسازی بتنی در باند دوم بزرگراه چشمه خان- چمن بید خبر داد و افزود:‌ این قطعه 24 کیلومتر طول دارد که تاکنون 12 کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده است که با بررسی‌های صورت گرفته مقرر شد در روسازی بخش‌های باقیمانده پروژه از بتن غلطکی استفاده شود.
بزرگترین تبادل استان خراسان شمالی تکمیل شد
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه در ادامه از تکمیل تبادل بزرگ بابا امان بازدید کرد و گفت:‌ این تبادل بزرگترین تبادل استان خراسان شمالی است که با صرف حدود  50 میلیارد تومان اعتبار اجرا شده است و تا پایان سالجاری با انجام عملیات ایمن سازی زیرعبور ترافیک قرار می‌گیرد.
خادمی همچنین بهره‌برداری از بزرگراه کنارگذر بجنورد را منوط به تخصیص 5 میلیارد تومان اعتبار برای ایمن سازی مسیر دانست و اعلام کرد: در صورت تامین اعتبار مورد نیاز تبادل بابا امان، بزرگراه کنارگذر بجنورد و 10 کیلومتر از باند دوم محور بجنورد -گرگان تا پیش از آغاز سفرهای نوروزی زیر عبور ترافیک قرار می‌گیرد.
وی افزود: بهره‌برداری از تبادل بابا امان موجب توزیع ترافیک به  بزرگراه کنارگذرشمالی بجنورد می‌شود و همچنین مانع از ورود ترافیک به داخل شهر بجنورد خواهد شد که نقش مهمی در کاهش آلودگی‌های زیست محیطی و ترافیک در شهر بجنورد خواهد داشت.