اخبار برگزیده
بازدید گیلان
معاون ساخت و توسعه راهها خبر داد: حذف گلوگاه ترافیکی لنگرود تا پیش از سفرهای نوروزی معاون ساخت وتوسعه راه‌ها در سفر به استان گیلان خبر داد: باند دوم کنارگذر لنگرود با هدف حذف گلوگاه ترافیکی شهر لنگرود تا پایان سالجاری و پیش از آغاز سفرهای نوروزی به بهره‌برداری می‌رسد به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، محمدرضا کدخدا زاده به همراه نماینده مردم  شهر صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی از پروژه‌های استان گیلان بازدید کرد و گفت: استان گیلان یکی از قطب‌های مهم گردشگری کشور است که با توجه به موقعیت ویژه این استان در محورهای ترانزیتی کشور و کریدورهای بزرگراهی شرق به غرب و شمال به جنوب، تکمیل محورهای مواصلاتی آن یکی از اولویت‌ها است.
معاون ساخت و توسعه راهها از بهره‌برداری باند دوم کنارگذر لنگرود تا پایان سالجاری خبر داد و افزود:‌ در حال حاضر باند اول این کنارگذر زیرعبور ترافیک قرار دارد و باند دوم آن نیز به طول 9 کیلومتر با هدف حذف گلوگاه ترافیکی منطقه تکمیل و تا پیش از آغاز سفرهای نوروزی به بهره‌برداری خواهد رسید.
کدخدازاده بهره‌برداری از این کنارگذر را موجب حذف ترافیک داخل شهر لنگرود دانست و عنوان کرد: با احداث این کنارگذر گلوگاه ترافیکی در این نقطه رفع می‌شود و تردد مسافران و ترانزیت کالا در محور بزرگراهی ساحلی شمال تسهیل خواهد شد.
معاون ساخت وتوسعه راه‌ها در این بازدید همچنین از محور فومن- صومعه‌سرا- پونل بازدید کرد و در این خصوص گفت:‌ این محور به طول 24 کیلومتر نقش مهمی در سهولت تردد در محور سراوان- آستارا دارد و هم اکنون با پیشرفت فیزیکی 22 درصد در دست اقدام است.
وی ادامه داد: تکمیل شدن این محور به دلیل واقع شدن آن در مسیر ترانزیت کالا و مسافر از آستارا به مرکز کشور از اهمیت بالایی برخوردار است که هم اکنون 9 کیلومتر آن زیر عبور ترافیک و 16 کیلومتر در دست اجرا قرار دارد.
کدخدازاده همچنین از اتمام عملیات اجرایی کنارگذر پره‌سر خبر داد و افزود: شهر پره‌سر  به‌علت قرار گرفتن در مسیر عبور استان‌های شمال‌غربی کشور با مرکز همواره شاهد ترافیک بالایی است که این کنارگذر در دهه مبارک فجر با هدف کاهش ترافیک شهر پره‌سر به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی در خاتمه اظهار داشت: محور کلید‌بر به ماسال نیز از دیگر پروژه‌های اجرایی در استان گیلان است که 3 کیلومتر آن زیر عبور ترافیک است و به زودی مناقصه احداث 3 کیلومتر دیگر آن برگزار خواهد شد.