اخبار برگزیده
پروژه های استان فارس
بازدید معاون وزیر راه و رییس کمیسیون عمران از پروژه های استان فارس معاون وزیر راه و شهرسازی در دومین روز از سفر به استان فارس به همراه رییس کمیسیون عمران از پروژه‌های راهسازی این استان بازدید کرد و گفت: اتصال شبکه راه‌های استان فارس به کریدورهای اصلی کشور علاوه بر کاهش ترافیک و افزایش ایمنی به توسعه بیشتر اقتصادی و اجتماعی این استان نیز کمک خواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی در دومین روز از سفر به استان فارس به همراه رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از پروژه‌های این استان بازدید کرد و  در خصوص محور فیروزآباد- فراشبند گفت:  این محور 34 کیلومتر  طول دارد که در حال حاضر کل عملیات زیرسازی به اتمام رسیده، لایه اول آسفالت بجز بخش گنبدهای نمکی به طول حدود 500 متر انجام شده و 7 کیلومتر از لایه دوم نیز اجرا شده است.
وی افزود: این محور در بخش کوهستانی قرار داردکه بخش‌‌هایی  از مسیر  به دلیل  وجود گنبدهای نمکی دچار حفره‌هایی شده و همین مسئله روند اجرای پروژه را با کندی رو‌به‌رو کرده است. هم اکنون در حال حل مشکل و اجرای عملیات پیشگیرانه برای این موضوع هستیم.
معاون وزیر راه وشهرسازی در ادامه از احداث بزرگراه شیراز- کوار- فیروز‌آباد- جم بازدید کرد و ضمن تاکید بر اهمیت این محور برای استان گفت: این محور کوتاه‌ترین مسیر اتصال عسلویه به مرکز کشور است و با توجه به موقعیت منطقه ویژه پارس جنوبی و لزوم دسترسی سریع و ایمن به مناطق مرکزی تکمیل شدن این محور در اولویت قرار دارد.
خادمی همچنین بیان داشت: در حال حاضر حدفاص سراز تا کوار به بزرگراه تبدیل شده و در دسترس هموطنان قرار دارد. عملیات اجرایی 31 کیلومتر قطعات یک و دو کوار تا فیروزآباد نیز به اتمام رسیده است و 10 کیلومتر دیگر باقی مانده که در صورت تامین اعتبار مورد نیاز در نیمه دوم سالجاری و طبق برنامه زمان‌بندی شده تکمیل و به طور پیوسته زیرعبور ترافیک قرار می‌گیرد.
وی در خصوص عملیات اجرایی قطعه 3 این محور توضیح داد و افزود: عملیات اجرایی بخش انتهایی مسیر نیز با پیشرفت فیزیکی 10 درصد به تازگی آغاز شده که با توجه به قرار داشتن این محدوده در منطقه کوهستانی و مجاورت با تاسیسات سد و رودخانه تنگاب مشتمل بر 7 دستگاه تونل به طول 3.5 کیلومتر است.