اخبار برگزیده
مازندران وزیر
سفر وزیر راه و شهرسازی به استان مازندران آغاز عملیات اجرایی پل بزرگ کابلی پل سفید/ بهره‌برداری از کمربندی محمودآباد خادمی از سفر وزیر راه و شهرسازی به استان مازندران خبر داد و گفت: امروز با دستور وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی پل بزرگ کابلی پل سفید به طول 600 متر آغاز شد و بال شرقی کمربندی محمود آباد به طول 6.5 کیلومتر نیز به بهره‌برداری رسید. به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی از سفر وزیر راه و شهرسازی به استان مازندران خبر داد و گفت: امروز با دستور وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی پل بزرگ کابلی پل سفید به طول 600 متر آغاز شد.
وی افزود: پل بزرگ کابلی پل سفید به طول 600 متر در مجاورت پل راه‌آهن شمال کشور طراحی شده و بخشی از بزرگراه روهن- فیروزکوه- قائم‌شهر است که در 44 کیلومتری شهر قائم‌شهر قرار دارد.
خادمی در اهمیت احداث این پل اظهار داشت: با بهره‌برداری از این پروژه ضمن حذف گره ترافیکی محدوده شهر پل سفید، کل محور تهران- فیروزکوه- قائم‌شهر به صورت بزرگراه در دسترس خواهد بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سیستم سازه‌ای عرشه پل به صورت دال مجوف بتنی ادامه داد: این پل دارای 20 دهانه است که 275 متر طول کل پل‌های دسترسی آن و 325 متر نیز طول پل‌های اصلی آن است.
وی افزود: این پل دارای 118 شمع است و برای احداث آن 60 متر دیوار سازی صورت گرفته است.
خادمی همچنین از کنارگذر جنوبی بابل نیز بازدید کرد و اظهار داشت: این کنارگذر 16 کیلومتر طول دارد و به جز دو تقاطع غیرهمسطح آن در حال حاضر  زیر عبور ترافیک قرار دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: عملیات تکمیلی در دو تقاطع غیرهمسطح به طول 43 و 160 متر باقی مانده است که در بازدید امروز وزیر راه و شهرسازی از پروژه در خصوص تملک و ارزیابی زمین‌های مسیر و تامین اعتبار مباحثی مطرح شد.
حذف گره ترافیکی محمودآباد
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از افتتاح کمربندی محمودآباد با حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داد و گفت: کمربندی محمودآباد 12.5 کیلومتر است که در ضلع جنوبی این شهر طراحی شده و امروز بال شرقی آن به طول 6.5 کیلومتر به بهره‌برداری رسیدکه از محدوده ترسیاب آغاز و به جاده محمودآباد- سرخرود منتهی می‌شود.
خادمی بهره‌برداری از این کمربندی را موجب حذف بخش عمده‌ای از ترافیک شهر محمودآباد دانست و اظهارد اشت: بال غربی نیز 6 کیلومتر است و در حال حاضر در مرحله مطالعات قرار دارد.
وی در خصوص عملیات اجرایی انجام شده در این پروژه اعلام داشت: به منظور احداث این کمربندی 183 هزار متر مکعب خاکبرداری، 418 هزار متر مکعب خاکریزی، 22 هزار متر مربع قالب‌بندی، 470 هزار کیلوگرم آرماتوربندی، 16 هزار متر مکعب بتن‌ریزی و 63 هزار تن آسفالت‌ریزی صورت گرفته است.
معاون وزیر راه  وشهرسازی در ادامه این سفر از بازدید محور ساری- تاکام از سوی وزیر راه و شهرسازی خبر داد و بیان کرد: این محور در اتصال دو استان مازندران و سمنان به یکدیگر و همچنین حذف گلوگاه‌‌های ترافیکی جنوب شهر ساری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
خادمی پیشرفت فیزیکی این پروژه را 72.5 درصد اعلام کرد و افزود: این محور 21.5 کیلومتر است که از سال89 تا ابتدای سال 97 تنها 3 کیلومتر از این پروژه به بهره‌برداری رسیده بود. از ابتدای سال 97 تاکنون 5 کیلومتر آن زیر عبور قرار گرفته است و طبق برنامه ریزی صورت گرفته تا آبان ماه سالجاری 9 کیلومتر دیگر از این محور تکمیل و آماده بهره‌برداری خواهد بود.
وی تاکید کرد:‌ پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال 98 کل محور ساری- تاکام به صورت بزرگراه در دسترس هموطنان قرار بگیرد.