زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار برگزیده

1398/3/22 چهارشنبه
بازدید وزیر راه وشهرسازی از پروژه های زیرساختی حمل و نقل استان آذربایجان شرقی
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه خبر داد: وزیر راه و شهرسازی با هدف بازدید از پروژه‌های زیرساختی حمل و نقل در حوزه راه، بزرگراه، آزادراه و راه‌آهن و همچنین آغاز عملیات اجرایی قطعه شش آزادراه ارومیه- تبریز وارد استان آذربایجان شرقی شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی ضمن اعلام این خبر گفت:‌ وزیر راه و شهرسازی با هدف بازدید از راه آهن تبریز- ارومیه و ایستگاه قطار بستان‌آباد، آزادراه مراغه- هشترود، محور بناب- تبریز، مرند- جلفا و مرند- ایوغلی و آغاز عملیات اجرایی آزادراه ارومیه- تبریز در سفری دو روزه وارد استان آذربایجان شرقی شد.
وی در خصوص اهمیت راه‌های این استان اظهار داشت: استان آذربایجان شرقی به عنوان یکی از استان‌های مرزی و مهم در حوزه ترانزیت کالا و مسافر محسوب می‌شود و از این جهت ایجاد شبکه حمل و نقل چند وجهی، تکمیل شبکه راه‌ها و احداث آزادراه‌ها در این استان تاثیر بسزایی در رشد اقتصادی استان و توسعه ترانزیت بین‌المللی کالا و مسافر خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه همچنین شروع عملیات اجرایی قطعه شش آزادراه تبریز- مرند را گام مهمی در توسعه شبکه آزادراهی این استان دانست و افزود:‌ استان آذربایجان شرقی به دلیل محصور بودن از طریق عوارض طبیعی مانند کوه و دریاچه نیاز به راه‌های ارتباطی مناسب‌تری دارد و این آزادراه از طریق پل روگذر دریاچه ارومیه این استان را از انزوا خارج می‌کند.
خادمی بازدید از راه‌آهن میانه- تبریز را یکی دیگر از برنامه‌های این بازدید دو روزه معرفی کرد و گفت:‌ این خط‌آهن موجب تسهیل ارتباط استان‌های غربی کشور با پایتخت می‌شود و در حال حاضر 99.9 درصد در بخش زیرسازی پیشرفت دارد و زیرسازی میانه تا بستان‌آباد نیز در این بخش به اتمام رسیده و 132 کیلومتر مسیر نیز ریلگذاری شده است.
 
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.