زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار برگزیده

1398/6/16 شنبهسفر وزیر راه و شهرسازی به استان مازندران
آغاز عملیات اجرایی پل بزرگ کابلی پل سفید/ بهره‌برداری از کمربندی محمودآباد
خادمی از سفر وزیر راه و شهرسازی به استان مازندران خبر داد و گفت: امروز با دستور وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی پل بزرگ کابلی پل سفید به طول 600 متر آغاز شد و بال شرقی کمربندی محمود آباد به طول 6.5 کیلومتر نیز به بهره‌برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی از سفر وزیر راه و شهرسازی به استان مازندران خبر داد و گفت: امروز با دستور وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی پل بزرگ کابلی پل سفید به طول 600 متر آغاز شد.
وی افزود: پل بزرگ کابلی پل سفید به طول 600 متر در مجاورت پل راه‌آهن شمال کشور طراحی شده و بخشی از بزرگراه روهن- فیروزکوه- قائم‌شهر است که در 44 کیلومتری شهر قائم‌شهر قرار دارد.
خادمی در اهمیت احداث این پل اظهار داشت: با بهره‌برداری از این پروژه ضمن حذف گره ترافیکی محدوده شهر پل سفید، کل محور تهران- فیروزکوه- قائم‌شهر به صورت بزرگراه در دسترس خواهد بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سیستم سازه‌ای عرشه پل به صورت دال مجوف بتنی ادامه داد: این پل دارای 20 دهانه است که 275 متر طول کل پل‌های دسترسی آن و 325 متر نیز طول پل‌های اصلی آن است.
وی افزود: این پل دارای 118 شمع است و برای احداث آن 60 متر دیوار سازی صورت گرفته است.
خادمی همچنین از کنارگذر جنوبی بابل نیز بازدید کرد و اظهار داشت: این کنارگذر 16 کیلومتر طول دارد و به جز دو تقاطع غیرهمسطح آن در حال حاضر  زیر عبور ترافیک قرار دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: عملیات تکمیلی در دو تقاطع غیرهمسطح به طول 43 و 160 متر باقی مانده است که در بازدید امروز وزیر راه و شهرسازی از پروژه در خصوص تملک و ارزیابی زمین‌های مسیر و تامین اعتبار مباحثی مطرح شد.
حذف گره ترافیکی محمودآباد
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از افتتاح کمربندی محمودآباد با حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داد و گفت: کمربندی محمودآباد 12.5 کیلومتر است که در ضلع جنوبی این شهر طراحی شده و امروز بال شرقی آن به طول 6.5 کیلومتر به بهره‌برداری رسیدکه از محدوده ترسیاب آغاز و به جاده محمودآباد- سرخرود منتهی می‌شود.
خادمی بهره‌برداری از این کمربندی را موجب حذف بخش عمده‌ای از ترافیک شهر محمودآباد دانست و اظهارد اشت: بال غربی نیز 6 کیلومتر است و در حال حاضر در مرحله مطالعات قرار دارد.
وی در خصوص عملیات اجرایی انجام شده در این پروژه اعلام داشت: به منظور احداث این کمربندی 183 هزار متر مکعب خاکبرداری، 418 هزار متر مکعب خاکریزی، 22 هزار متر مربع قالب‌بندی، 470 هزار کیلوگرم آرماتوربندی، 16 هزار متر مکعب بتن‌ریزی و 63 هزار تن آسفالت‌ریزی صورت گرفته است.
معاون وزیر راه  وشهرسازی در ادامه این سفر از بازدید محور ساری- تاکام از سوی وزیر راه و شهرسازی خبر داد و بیان کرد: این محور در اتصال دو استان مازندران و سمنان به یکدیگر و همچنین حذف گلوگاه‌‌های ترافیکی جنوب شهر ساری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
خادمی پیشرفت فیزیکی این پروژه را 72.5 درصد اعلام کرد و افزود: این محور 21.5 کیلومتر است که از سال89 تا ابتدای سال 97 تنها 3 کیلومتر از این پروژه به بهره‌برداری رسیده بود. از ابتدای سال 97 تاکنون 5 کیلومتر آن زیر عبور قرار گرفته است و طبق برنامه ریزی صورت گرفته تا آبان ماه سالجاری 9 کیلومتر دیگر از این محور تکمیل و آماده بهره‌برداری خواهد بود.
وی تاکید کرد:‌ پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال 98 کل محور ساری- تاکام به صورت بزرگراه در دسترس هموطنان قرار بگیرد.
 
 
 

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.