زیربناهای حمل ونقل ریلی
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار برگزیده

1398/11/18 جمعهبا حضور وزیر راه و شهرسازی در استان فارس صورت گرفت
بهره‌برداری از 54 کیلومتر بزرگراه/ آغاز عملیات اجرایی 71 کیلومتر راه و بزرگراه
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با حضور وزیر راه و شهرسازی 54 کیلومتر بزرگراه در استان فارس به بهره‌برداری رسید و عملیات اجرایی 71 کیلومتر راه و بزرگراه در این استان آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، همزمان با دهه مبارک فجر و با حضور وزیر راه و شهرسازی در استان فارس 54 کیلومتر بزرگراه به بهره‌برداری رسید و عملیات اجرایی 71 کیلومتر راه و بزرگراه در این استان آغاز شد.
خیراله خادمی  ضمن گرامیداشت این ایام گفت: استان فارس حلقه ارتباطی مرکز به بنادر جنوبی کشور است و به لحاظ موقعیت، وسعت و جمعیت یکی از استان‌های با اولویت توسعه شبکه حمل و نقلی در کشور محسوب می‌شود. 
وی در همین راستا از بهره‌برداری 10 کیلومتر از محور نورآباد- قائمیه با حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داد و گفت: این محور بخشی از کریدور شمال- جنوب کشور است که استان‌های اصفهان، کهگیلویه و بویر احمد و خوزستان را به استان‌های فارس و بوشهر متصل می‌کند.
خادمی با تاکید بر اهمیت کریدور شمال- جنوب در ترانزیت کالا و مسافر اظهار داشت: احداث بزرگراه نورآباد- قائمیه به طول 27 کیلومتر نقش بسزایی در تامین ایمنی، تسهیل ترافیک و کاهش زمان سفر دارد که 17 کیلومتر آن در گذشته زیر عبور قرار گرفته است و با افتتاح 10 کیلومتر باقیمانده شاهد بهره‌برداری کل پروژه به صورت بزرگراه هستیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزایش ظرفیت محور به 10 هزار خودرو در روز را از مزایای مهم بهره‌برداری از این پروژه برشمرد و افزود: تسهیل ارتباط بین استان‌های مرکزی و جنوبی کشور و امکان افزایش ظرفیت بنادر استان‌های بوشهر و خوزستان از دیگر مزایای بهره‌برداری از این بزرگراه به حساب می آید.
اتصال بزرگراهی عسلویه به مرکز کشور
خادمی بهره‌برداری از بخش پایانی بزرگراه کوار- فیروزآباد به طول 11 کیلومتر را از دیگر دستاوردهای این سفر اعلام کرد و گفت:‌ محور عسلویه-شیراز به عنوان کوتاه ترین مسیر اتصال عسلویه به مرکز کشور در دست ساخت قرار دارد و محور کوار-فیروزآباد به عنوان آخرین حلقه مفقوده این بزرگراه احداث شده است.
 وی در حاشیه این مراسم موقعیت ویژه پارس جنوبی و اهمیت تامین دسترسی سریع و ایمن مرکز کشور به آن را سبب اهمیت توسعه زیرساخت های حمل و نقل در این منطقه عنوان کرد و گفت: محور 350 کیلومتری عسلویه-جم-فیروزآباد-کوار-شیراز به عنوان کوتاه ترین مسیر اتصال عسلویه به مرکز کشور است که در حال حاضر حدود 162 کیلومتر آن در دست بهره‌برداری قرار دارد و حدود 198 کیلومتر نیز در حال احداث است.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه طول محور کوار- فیروزآباد را 55 کیلومتر اعلام کرد و ادامه داد: 37 کیلومتر از این مسیر مورد بهره‌برداری قرار گرفته و 18 کیلومتر آن در دست ساخت است.
خادمی افزود: 16.5 کیلومتر این مسیر از پروژه‌های مشترک وزارت راه و شهرسازی و وزارت نفت در منطقه جنوب استان فارس است که در گذشته 5.5 کیلومتر آن زیر عبور رفته است و امروز شاهد بهره‌برداری 11 کیلومتر دیگر این مسیر با حضور وزیر راه وشهرسازی هستیم.
 معاون وزیر راه و شهرسازی در همین راستا از آغاز عملیات اجرایی31 کیلومتر از محور لار- جهرم خبر داد و گفت: محور جهرم- لار- بندرعباس به عنوان قسمتی از شریان مواصلاتی بین استان‌های فارس و هرمزگان، مناطق جنوبی و به ویژه بندرعباس را از طریق لار به شیراز و مرکز کشور متصل می‌کند.
وی این محور را به دلیل کوتاه تر بودن طول و زمان سفر نسبت به مسیرهای مشابه در اتصال به جنوب کشور مطلوب‌تر اعلام کرد و افزود: این بزرگراه 386 کیلومتر است و در حال حاضر 90 کیلومتر آن به صورت بزرگراه در دست بهره‌برداری است و 116 کیلومتر نیز در دست احداث قرار دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در راستای تکمیل بزرگراه یاد شده در استان فارس، احداث باند دوم بخشی از مسیر در محور لار- جهرم به طول 31 کیلومتر در دستور کار قرار گرفت.
 خادمی اعتبار هزینه شده برای این پروژه را 834 میلیارد ریال برآورد کرد و گفت: به منظور احداث این محور 110 هزار متر مکعب خاکبرداری، 815 هزار متر مکعب خاکریزی و 220 هزار متر مکعب بتن ریزی صورت می‌گیرد و حدود 60 دستگاه پل تیپ در این محور احداث خواهد شد.
وی ادامه داد: افتتاح راه اصلی دولت آباد- زرین دشت به طول 10 کیلومتر، بخشی از بزرگراه شیراز- جهرم به طول 10 کیلومتر، بخشی از محور جهرم- لار به طول 12 کیلومتر بخش از دیگر پروژه‌هایی هستند که در این سفر و با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسیدند.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه در خصوص آغاز عملیات اجرایی دیگر پروژه‌ها نیز اظهار داشت: بهسازی راه اصلی کازرون- فراشبند- فیروزآباد به طول 15 کیلومتر، باند دوم زرین‌دشت- سه راهی دولت‌آباد به طول 16 کیلومتر و باند دوم محور جهرم- فسا به طول 8 کیلومتر نیز پروژه‌هایی هستند که به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی عملیات اجرایی آنها در استان فارس آغاز شد.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ

با ما در تماس باشید

تهران،بزرگراه مدرس شمال،خیابان شهید وحید دستگردی (ظفر)،خیابان شهید فرید افشار،تقاطع بلوار آرش غربی،پلاک 3

تلفن تماس:02126400318

پست الکترونیکی:info@cdtic.ir

کد پستی:

1916615813
ساعات حضور :‌ از شنبه تا چهارشنبه 8 صبح تا 16:15 عصر


.