ب
ب

دقت و طول عمر بیشتر تجهیزات در ژئومانیتورینگ سه بعدی

در سمینار ژئومانیتورینگ تونل با نقشه برداری سه بعدی مطرح شد: مانیتورینگ جا‌به‌جایی زمین در حین پیشروی در حفاری تونل از موارد مورد نیاز در سیستم کنترل ایمنی است و ایجاد یک شبکه سه بعدی برای پایش و پردازش هرچه صحیح‌تر جا‌به‌جایی‌های نسبی و تغییر مکان‌های یک سازه زیرزمینی از مزایای روش ژئومانیتورینگ سه بعدی محسوب می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، با همکاری اداره کل منابع انسانی، پشتیبانی و رفاه و دفتر فنی سمینار تخصصی ژئومانیتورینگ تونل با نقشه برداری سه بعدی با حضور کارشناسان و مدیران توسط مهندس کیا آریا برگزار شد.

در این سمینار در خصوص مفاهیمی چون مانیتورینگ و شناسایی پارامترهای کلیدی پردازش، سازمان‌دهی و مدیریت برنامه مانیتورینگ، دقت محاسبات، روش‌های متداول مانیتورینگ، ارزیابی و تفسیر داده‌های حاصل از مانیتورینگ، مدیریت ایمنی زمین‌شناسی، هزینه‌‌های مانیتورینگ بحث و تبادل نظر شد.

مهندس آریا ایجاد مسیرهای حمل و نقل زیرزمینی را یکی از راه‌های برون‌رفت از ترافیک دانست و گفت: مهمترین چالش موجود در مناطق شهری و پرجمعیت عبور سازه‌های زیرزمینی اعم از تونل و مترو از زیر معبر‌های عمومی و ساختمان‌ها است که لزوم ایجاد سیستم‌های ایمنی و کنترل در حین حفاری و بعد از احداث سازه را اساسی می‌کند.

وی در خصوص اهمیت مانیتورینگ اظهار داشت: مانیتورینگ جا‌به‌جایی زمین در حین پیشروی در حفاری تونل، به ویژه زمانی که از یک ناحیه بسیار متراکم و محصور عمرانی عبور می‌کند بسیار ضروری است و انتخاب یک برنامه برای تعیین تاریخچه تغییر شکل تونل عبوری از زیر سازه‌های سطحی نیاز است.

آریا ایجاد یک شبکه سه بعدی برای پایش و پردازش هرچه صحیح‌تر جا‌به‌جایی‌های نسبی و تغییر مکان‌های یک سازه را از مزایای ژئومانیتورینگ سه بعدی دانست و افزود: در این روش علاوه بر اینکه تجهیزات مورد استفاده دقت و طول عمری بیشتری نسبت به سایر موارد مشابه دارند منجر به کاهش هزینه‌های اجرا نیز می‌گردد.

شایان ذکر است این سمینار تخصصی در تاریخ هفتم دی ماه در سالن جلسات طبقه ششم ساختمان ظفر برگزار شد و در پایان به شرکت کنندگان در این سمینار گواهینامه آموزشی اعطا شد.

شناسه مطلب : 3909|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *