ب
ب
معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:

نمایشگاه راه و شهرسازی؛ ارایه عملکرد در حوزه زیرساخت بر مبنای اقتصاد مقاومتی

معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از نمایشگاه راهسازی، راهداری، حمل و نقل و صنایع وابسته ارایه دستاوردهای اقتصاد مقاومتی در حوزه زیربناهای حمل و نقل را از اولویت های حضور در نمایشگاه عنوان کرد و گفت:شرکت ساخت و توسعه به عنوان یکی از پیشگامان تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی توانسته است هزار 539 کیلومتر از انواع پروژه ها را در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی اجرا، افتتاح و تعدادی را در آینده نزدیک به بهره برداری برساند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، نمایشگاه راهسازی، راهداری، حمل و نقل و صنایع وابسته از 28 تا 30 آذرماه در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) برگزار می شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه در حاشیه بازدید از این نمایشگاه ضمن با اهمیت دانستن ارایه عملکرد دولت به مردم گفت: نمایشگاه فرصت مناسبی برای گزارش اقدامات دولت به افکار عمومی است تا در بوته نقد مردم نقاط ضعف و قوت عملکرد دستگاه های دولتی مشخص شود.

خیراله خادمی افزود: نگاهی به سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی به ما نشان می دهد که تحقق بیشتر بندهای ذکر شده در آن به صورت مستقیم یا غیر مستقیم منوط به توسعه زیرساخت های حمل و نقل در سراسر کشور است که این امر نشان از وظیفه خطیر شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در برهه حساس کنونی دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی وجود شبکه حمل و نقل کارآمد و ایمن را  بستر لازم جهت ارتباط و ترانزیت کالا و خدمات از کشورهای دیگر عنوان کرد و اظهار داشت: این تعاملات به ارز آوری و درآمد زایی در کشور در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی منجر می شود و به همین علت استراتژی شرکت ساخت و توسعه بر ارتقاء و توسعه طرح های مسیر کریدور شمال-جنوب و شرق-غرب و اتصال سراسر نقاط کشور به کریدورهای اصلی و بین المللی استوار است.

خادمی ادامه داد: تلاش ما بر این است که با شناسایی گلوگاه های حمل ونقل جاده ای در کریدورهای اصلی و تلاش برای رفع آنها، کارایی شبکه حمل و نقل افزایش یابد. بررسی پتانسیل بزرگراه های قابل تبدیل به آزاد راه و برنامه ریزی برای عملیاتی نمودن آن نیز برنامه دیگری است که به افزایش میزان آزادراهها به عنوان استاندارترین راه جاده ای کمک خواهد کرد.

وی توجه به اهمیت حمل و نقل ریلی در دنیای امروز به عنوان راه ارتباطی ایمن و سبز را از دیگر برنامه های تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و گفت:  از دیگر اولویت های شرکت ساخت و توسعه برنامه ریزی کاهش سهم حمل ونقل جاده ای و توجه ویژه به توسعه ظرفیت های حمل ونقل ریلی به منظور افزایش سهم بار و مسافر است.

استفاده از فن آوری های نوین در احداث زیر ساخت های حمل ونقل با بازنگری در طرح های مطالعاتی از دیگر برنامه های ذکر شده توسط معاون وزیر راه و شهرسازی در راستای تحقق اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی بیان شد.

خادمی ادامه داد: لازمه تحقق این امر توجه خاص به امر پژوهش و آموزش است تا سطح دانش فنی در شرکت ارتقا یابد و بستر لازم برای آشنایی با نوآوری ها و دستاوردها فراهم شود. تمامی تلاش ما بر این است که با توجه به کمبود منابع و اعتبارات، با استفاده از فناوری های نو و با بهر ه گیری از خلاقیت و توان جامعه جوان مهندسی کشور علاوه بر کار آفرینی، در میزان هزینه ها نیز صرفه جویی کنیم.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه اظهار داشت:  این شرکت به عنوان یکی از پیشگامان تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در میان دستگاه های دولتی، با تکیه بر توان مهندسان داخلی توانسته است هزار 539 کیلومتر از انواع پروژه ها را در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی اجرا، افتتاح و تعدادی را در آینده نزدیک به بهره برداری می رساند.

وی یادآور شد: این پروژه ها همگی به عنوان مسیرهایی استراتژیک در سراسر کشور شناسایی و در اولویت اجرا قرارگرفته اند که بهره برداری از آنها تاثیرات چشمگیری را در توسعه اقتصادی، تسهیل ترافیک و افزایش ایمنی به دنبال خواهد داشت.

شناسه مطلب : 3889|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *