ب
ب

راه آهن میانه- اردبیل هم به پروژه های اولویت دار عمرانی کشور پیوست

معاون رییس جمهور در خصوص راه آهن میانه- اردبیل خبر داد: 100 درصد اعتبار در نظر گرفته شده در بودجه سال 1396 برای راه آهن میانه- اردبیل، تخصیص داده می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، محمدباقر نوبخت در سفر به استان اردبیل در خصوص راه آهن میانه- اردبیل گفت: طرح های ریلی در ذیل برنامه های اقتصاد مقاومتی دولت تعریف شده و مورد توجه و پیگیری ویژه دولت است و در بودجه سال آتی نیز اعتبار مورد نیازبرای این طرح ها تخصیص خواهد یافت.

رییس سازمان برنامه و بودجه در ادامه افزود: با توجه به اهمیت این طرح 100 درصد اعتبار در نظر گرفته شده در بودجه سال 1396 به منظور تکمیل طرح راه آهن میانه- اردبیل، تخصیص داده می شود.

 سخنگوی دولت در خصوص نحوه تامین منابع مالی طرح اظهار داشت: برای تکمیل راه آهن میانه- اردبیل به فاینانس داخلی و خارجی نیاز است و باید از تمام ظرفیت ها برای تامین اعتبار و پیشبرد طرح استفاده کنیم و دولت تمام اعتبارات مصوب سال آینده را تخصیص خواهد داد.

نوبخت از پرداخت مطالبات پیمانکاران تا دو هفته آینده خبر داد و بیان کرذ: پروژه راه‌آهن میانه-اردبیل 38 میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران دارد که تمام این مبلغ تا دو هفته دیگر پرداخت می شود.

 معاون وزیر راه و شهرسازی نیز در این سفر در خصوص اهمیت راه آهن میانه- اردبیل اظهار داشت: راه‌آهن میانه -اردبیل به عنوان یکی از مهمترین پروژه‌های ریلی کشور برای اتصال استان اردبیل به شبکه سراسری ریلی محسوب می‌شود که کل مسیر این پروژه ریلی 175 کیلومتر است و از  میانه تا فیروزآباد به طول 79 کیلومتر از فیروزآباد تا اردبیل به طول 96 کیلومتر است.

خادمی گفت: مسیر این پروژه یک مسیر کوهستانی و سخت است که 23 کیلومتر تونل در کل این مسیر پیش‌بینی شده است و در حال حاضر 17 کیلومتر آن حفاری شده است و امیدواریم مابقی تونلها نیز با تخصیص به موقع اعتبارات تکمیل شود.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار داشت:‌ 62 مورد پل بزرگ نیز در سراسر این مسیر احداث می‌شود.

وی افزود: این پروژه شامل  10 قطعه است و 8 ایستگاه نیز در طول مسیر دارد.

خادمی اعتباز هزینه شده برای این پروژه را حدود 382 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود:

 براساس برآوردهای انجام شده یک هزار و 100 میلیارد تومان نیز برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه مورد نیاز است.

معاون وزیر راه و شهرسازی پیشرفت فیزیکی این پروژه را 45 درصد دانست و عنوان کرد: به منظور تامین اعتبار مورد نیاز به دنبال روش های تامین مالی و استفاده از توان بخش خصوصی و یا استفاده از ظرفیت فاینانسهای داخلی و خارجی هستیم.

شناسه مطلب : 3888|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *