ب
ب

سازگاری با محیط زیست، هزینه کمتر و سرعت بیشتر؛ مزایای قیر امولسیون

در سمینار تخصصی وکارگاه آموزشی تشخیص مرغوبیت، شرایط نگهداری و پاشش قیر امولسیون که در شرکت ساخت برگزار شد، کارشناسان سازگاری با محیط زیست، هزینه تولید کمتر و سرعت بالای اجرای عملیات را از جمله مزایای استفاده از قیر امولسیون در مقایسه با قیر‌های محلول عنوان کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، سمینار تخصصی وکارگاه آموزشی تشخیص مرغوبیت، شرایط نگهداری و پاشش قیر امولسیون با مشارکت دفتر فنی و اداره کل منابع انسانی، پشتیبانی و رفاه با حضور مدیران و کارشناسان شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور برگزار شد.

در این سمینار به موضوعاتی چون قیر امولسیون چیست، شرایط و نگهداری پاشش، آسفالت سطحی و لایه نازک و انواع کاربردهای قیر امولسیون پرداخته شد و دکتر محمد مهدی آبیان پیرامون موضوعات ذکر شده سخنرانی کرد.

وی سازگاری با محیط زیست را از ویژگی‌های بارز قیر امولسیون دانست و عنوان کرد: از سال 1922 نسل جدید چسباننده‌های راهسازی یعنی قیر امولسیون به شدت مورد استفاده قرار گرفت و از آنجا که آب و قیر با هم مخلوط نمی‌شوند تکنولوژی ساخت قیر امولسیون این فرایند را امکان‌پذیر ساخت.

آبیان در توضیح ویژگی‌های قیر امولسیون اظهار داشت: این نوع قیر نیازی به حرارت‌دهی حین نگهداری، پاشش و حمل ندارد، سمی نیست و عاری از هرگونه بو است، در هنگام نگهداری، حمل و اجرا آتش نمی‌گیرد، امکان حمل به مکان‌های دوردست به صورت فله یا بشکه را دارد و در دمای محیط و بر روی روسازی‌های مرطوب قابل مصرف است.

در کنار این سمینار، کارگاه آموزشی عملیاتی در مقیاس کارگاهی برگزار و در پایان به سوالات حضار پاسخ داده شد.

شناسه مطلب : 3881|
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 0
نظر شما
نام: *
 
ایمیل :
 
نظر شما: *